Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Sungurlu: "Teröre Karşı Herşeyden Önce Elbirliği Yapmak Gerekir" - Son Dakika

Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Sungurlu: "Teröre Karşı Herşeyden Önce Elbirliği Yapmak Gerekir"

07.09.2012 11:00
Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Sungurlu:

Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Oltan Sungurlu, teröre karşı herşeyden önce elbirliği yapılması gerektiğini söyledi.

Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Oltan Sungurlu, teröre karşı herşeyden önce elbirliği yapılması gerektiğini söyledi.

Sungurlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan terör olaylarından dolayı öfkeye kapılmanın yanlış olacağını belirterek, "Aklen düşünmek lazım. Elbette ki bu terörün arkasında büyük bir güç var. Bu güç, dış güçtür. Olayın bir iç hadisesi var, bir de dış tarafı var. Dış güç var diye 'biz onunla baş edemeyiz' diyemeyiz. Dış gücü de önlemenin yollarını aramamız lazım" diye konuştu.

Terör yapanlara karşı müsamaha gösterilmemesi gerektiğini ifade eden Sungurlu, şöyle devam etti:

"Her şeyden önce el birliği yapmak gerekir. 'Hükümet yanlış politika yaptı da terör arttı' diyebiliriz. Ben de derim, siz de dersiniz. Hükümetin yanlışı dolayısıyla terör olursa bile 'hükümet suçludur' gibi bir tavrın içine girmek hiçbir şey ifade etmez. O zaman terörist 'ben haklıyım' gibi bir düşünceye kapılır. Eline silah almış bir teröristin haklı olma şansı elbette ki olamaz. Hükümetin daha yumuşak bir politika izlemesi, muhalefetin de hükümeti desteklemesi gerekir."

Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Sungurlu, "İktidar partisinin talepleri var. En önemlisi başkanlık sistemi. Bu geçmezse diğerlerine evet der mi- Bir uzlaşma anayasası geçerse de bizim için bir mutluluktur" dedi.

Muhabir: İbrahim Özdemir/ Burak Altunöz

Yayıncı: Asena Akçay - GÜMÜŞHANE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Sungurlu: 'Teröre Karşı Herşeyden Önce Elbirliği Yapmak Gerekir' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi