Eski Belediye Başkanı Yolsuzluk, Rüşvet ve PKK'ya Yardımdan Tutuklandı - Son Dakika

Eski Belediye Başkanı Yolsuzluk, Rüşvet ve PKK'ya Yardımdan Tutuklandı

09.08.2015 13:55

Diyarbakır'daki Kırklardağı Yaşam Konutları'nda yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı ve PKK'ya para aktarıldığı gerekçesiyle gözaltına alınan 13 kişi tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Dicle Nehri kıyısında yapılan Kırklardağı Yaşam Konutları'nda, yolsuzluk ve usulsüzlük yapılıp, PKK'ya para aktarıldığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma çerçevesinde önceki gün Diyarbakır merkezli 6 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda, aralarında Sur ilçesi eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ın da bulunduğu 28 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan ve aralarında Diyarbakır'ın Sur ilçe eski BDP'li belediye başkanı Abdullah Demirbaş'ın da bulunduğu 13 kişi terör örgütü PKK'ya para aktarmak suçundan tutuklanırken, 9 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi, 6 şüpheli ise serbest bırakıldı.

BAYDEMİR MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZLIĞINDAN DOLAYI GÖZALTINA ALINMADI

Öte yandan 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 28 kişi haricinde de bazı isimlerin tespit edildiği ve bunlara yönelik de çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Kırklar Dağı operasyonunda eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de isminin bulunduğu ancak Baydemir'in HDP Şanlıurfa milletvekili olması nedeniyle dokunulmazlığının kaldırılmasının beklendiği belirtildi. Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması durumunda Osman Baydemir'in de terör örgütüne fon aktarma suçundan gözaltına alınarak adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

MÜTEAHHİT TEHDİT EDİLDİĞİNİ İLERİ SÜRMÜŞTÜ

Öte yandan, Kırklar Dağı konutlarının ilk müteahhidi Ufuk Eser Subaşı, Sur ilçesi eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş tarafından, silah zoruyla notere götürülerek, konutlarının zorla elinden alındığını ileri sürmüştü.

YORUMLAR (36)
  • ÖĞRETMEN: Diyarbakır tam bir pislik yuvası halkından devlet gorevlisine kadar Cevap Yaz 1 3 Yayından Kaldır
  • Eski AKP li: 17-25 Aralık hırsızlık soruşturmalarının sonucu ne oldu? Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • Alien: Tek bir dürüst yönetici olsaydı bu ülke güzel olurdu. Bir tane bile yeterliydi. Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel Eski Belediye Başkanı Yolsuzluk, Rüşvet ve PKK'ya Yardımdan Tutuklandı - Son Dakika


Advertisement