Eski Belediye Başkanının Diyarbakır Dışına Çıkması Yasaklandı - Son Dakika

Eski Belediye Başkanının Diyarbakır Dışına Çıkması Yasaklandı

18.10.2015 10:35
Eski Belediye Başkanının Diyarbakır Dışına Çıkması Yasaklandı

Hastalığı nedeniyle cezaevinden adli kontrol kapsamında tahliye edilen merkez Sur İlçesi Belediye eski Başkanı Abdullah Demirbaş'ın Diyarbakır dışına çıkması yasaklandı.

Diyarbakır'da yürütülen bir soruşturma kapsamında tutuklanan ve 5 Ekim 2015 tarihinde hastalığı nedeniyle cezaevinden adli kontrol kapsamında tahliye edilen merkez Sur İlçesi Belediye eski Başkanı Abdullah Demirbaş ile ilgili uygulanan 'Diyarbakır sınırlarının dışına çıkmama' kararı, öğretmenlik yaptığı İstanbul'a gitmesine engel oldu.

Tedavisi süren Demirbaş'ın avukatı Emin Aktar, müvekkilinin İstanbul'da öğretmenlik yaptığına dair belgeleri mahkemeye sunduklarını ve şehir dışına çıkmama kararına itiraz ettiklerini söyledi.

SAĞLIK KOŞULLARI NEDENİYLE TAHLİYE EDİLDİ

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Kırklar Dağı Konakları ile ilgili soruşturmada 8 Ağustos 2015 tarihinde 'Terörün Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet' ve 'Yasa dışı örgüt üyesi olmak' suçundan tutuklanan Demirbaş, avukatlarının sağlık koşulları nedeniyle yaptığı başvuru üzerine 5 Ekim'de tahliye edildi.

Eski Belediye Başkanının Diyarbakır Dışına Çıkması Yasaklandı

MAHKEME İL SINIRLARI DIŞINA ÇIKMASINI YASAKLADI

Mahkeme, tahliye ettiği Demirbaş'ın adli kontrol kapsamında, haftada 3 kez gidip karakola imza vermesi, yurt dışına çıkış yasağı ve Diyarbakır sınırları dışına çıkmasını yasakladı.

OKULA GİDEMEDİ

İstanbul Zeytinburnu'nda bir lisede felsefe öğretmeni olarak görev yapan Demirbaş, Diyarbakır dışına çıkma yasağı nedeniyle İstanbul'a gidemedi. Tutuklandığı sırada görev yaptığı okula bilgi verilmemesi nedeniyle müfettiş raporları ile meslekten atılma ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Demirbaş, "Bunu son anda fark ederek, belgeleri okula gönderdik. Geç kalsaydık, meslekten atılacaktık" dedi.

KARAR İTİRAZ ETTİLER

Sur Belediye eski Başkanı Abdullah Demirbaş'ın tedavisi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ederken, avukatı Emin Aktar, adli kontrol kapsamında verilen Diyarbakır sınırları dışına çıkmama kararına itiraz ettiklerini ve gerekli belgeleri mahkemeye sunduklarını söyledi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (9)
  • Zaman: Adaletmi simdi bu hasta diye tahliye et sonra ögretmen diye yasağa itiraz et Türkiye adeleti bu olmamalı Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • BaZ: İftira atıldı sayın başkana adamı tanımıyorsunuz bile Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
  • has mardinli: geçmiş olsun reis :) Cevap Yaz 2 14 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel Eski Belediye Başkanının Diyarbakır Dışına Çıkması Yasaklandı - Son Dakika


Advertisement