Eski Dışişleri Bakanı Halefoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Eski Dışişleri Bakanı Halefoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı

23.01.2017 15:49
Eski Dışişleri Bakanı Halefoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı, System.String[]

Eski Dışişleri Bakanı Vahit Melih Halefoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Dışişleri Bakanı Vahit Melih Halefoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Halefoğlu için Teşvikiye Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Eşi Zehra ve oğlu Melih Halefoğlu, kızı Nilgün Yücaoğlu, damadı Erkut Yücaoğlu ile torunları burada taziyeleri kabul etti.

Yücaoğlu, kayınpederi Halefoğlu'nun ciddi bir sağlık probleminin bulunmadığını, ani şekilde vefat ettiğini belirterek, "Çok güzel bir hayatı oldu. Herkese dokundu, herkese katkıları oldu ve herkes ondan bir şeyler öğrendi. 98 sene ışık saçtı. Allah rahmet etsin." dedi.

Cenaze törenine, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, eski milletvekilleri Onur Öymen ve Hurşit Güneş, emekli büyükelçiler Özdem Sanberk ve Volkan Vural, eski Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar, eski Demokrat Türkiye Partisi (DTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Bayar, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, eski İstanbul Sanayi Odası Başkanı Hüsamettin Kavi, eski Bakırköy Belediye Başkanı Ali Talip Özdemir, iş adamı Mehmet Nezih Erdem ile çok sayıda diplomat katıldı.

Törene, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığının da çelenk gönderdiği görüldü.

Halefoğlu'nun cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından askeri törenle Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Vahit Melih Halefoğlu, 1919'da Antakya'da doğdu. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitiren Halefoğlu, Dışişleri Bakanlığında Siyasi Daire Genel Müdürlüğü, Beyrut, Kuveyt, Moskova, Lahey ve Bonn büyükelçilikleri, 17. dönemde Ankara milletvekilliği ve Dışişleri Bakanlığı yaptı.

Fransızca, İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Halefoğlu, iki çocuk babasıydı.

Eski Dışişleri Bakanı Halefoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eski Dışişleri Bakanı Halefoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? 22 ayrı adrese kumar baskını yapıldı! Uyuyor numarası yapan vatandaş ise cezadan kaçamadı 22 ayrı adrese kumar baskını yapıldı! Uyuyor numarası yapan vatandaş ise cezadan kaçamadı "İmamoğlu'nu ben şikayet ettim" diyen Tokatspor Kulübü Başkanı'nı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı yalanladı Türk futbolcular Fransız basınının gündeminde: Her şeyi beraber yapıyorlar, yemeklerde biber dolması ve yaprak sarması yiyorlar Türk futbolcular Fransız basınının gündeminde: Her şeyi beraber yapıyorlar, yemeklerde biber dolması ve yaprak sarması yiyorlar Bakan Soylu'dan ''Tam kapanma uzayacak mı? '' sorusuna cevap geldi: Böyle bir değerlendirme yok Bakan Soylu'dan ''Tam kapanma uzayacak mı? '' sorusuna cevap geldi: Böyle bir değerlendirme yok 90 yaşındaki oyuncu Ivan Krasko, 5. evliliğini kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle yapıyor 90 yaşındaki oyuncu Ivan Krasko, 5. evliliğini kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle yapıyor Mahalleli, mezarlığa dadanan köpek sürüsü yüzünden kabus yaşıyor Mahalleli, mezarlığa dadanan köpek sürüsü yüzünden kabus yaşıyor Lüks sitede iki kadın saatlerce birbirine girdi: Güvenlik bile ayıramadı Lüks sitede iki kadın saatlerce birbirine girdi: Güvenlik bile ayıramadı
Advertisement