Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Eski Gelini Tarafından Öldürülen Kadın Toprağa Verildi - Son Dakika

Eski Gelini Tarafından Öldürülen Kadın Toprağa Verildi

Giresun'da eski gelini 35 yaşındaki Müjdehan Birol tarafından bıçaklanarak öldürülen 78 yaşındaki Fatma Birol toprağa verildi.1 yıl önce boşanmasına rağmen 2 çocuğunun babası eski eşi Turan Birol ile birlikte yaşayan Müjdehan Birol ifadesinde, "Çok canımı yakmıştı.

Eski Gelini Tarafından Öldürülen Kadın Toprağa Verildi
02.01.2012 - 15:17,

Giresun'da eski gelini 35 yaşındaki Müjdehan Birol tarafından bıçaklanarak öldürülen 78 yaşındaki Fatma Birol toprağa verildi. 1 yıl önce boşanmasına rağmen 2 çocuğunun babası eski eşi Turan Birol ile birlikte yaşayan Müjdehan Birol ifadesinde, "Çok canımı yakmıştı. Sarhoştum. Dayanamıyordum" dedi.

Giresun'da giyim mağazası işleten Müjdehan Birol, dün sabah erken saatlerde merkeze bağlı Erikliman Köyü'nde yalnız yaşayan eski kayınvalidesi Fatma Birol'un evine gitti. Kayınvalidesi ile boşanması konusunda tartışan Müjdehan Birol, bıçakla yaşlı kadını karnın ve kalçasından yaraladı. Kaçmak isteyen Fatma Birol, evinin bahçesinde yere düştükten bir süre sonra kan kaybından öldü. Bu sırada kayınvalidesinin evini ateşe veren Müjdehan Birol, Giresun'daki evine döndü. Köylüler yangını farkedince itfaiyeye haber verdi. Ancak, Fatma Birol'un evi kullanılamaz hale geldi. Olay yerine giden köylüler de yaşlı kadının evin bahçesinde büyük bölümü yanmış cesedini buldu.

Dün doğumgünü olan Müjdehan Birol, Giresun'daki evine geldikten sonra sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına, "Ben böyle olsun istemedim. Haksızlıklara gelemedim. Evet, doğum günüm kutlu olsun karanlık kapılarda" mesajını yazdı.

Erikliman Köyü muhtarlık azalığı görevini de yürüten Birol, daha sonra Erikliman Muhtarı'nı arayarak kayınvalidesini öldürdüğünü söyledi ve bulunduğu yeri bildirdi. Jandarma ve polis ekiplerince evinde gözaltına alınan Birol, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Yılbaşı kutlaması sırasında alkol aldığı ve olay sırasında sarhoş olduğu ileri sürülen Müjdehan Birol'un savcılıktaki ifadesinde, "Sarhoştum. Çok canımı yakmıştı, dayanamıyordum. Gece eşim ile eve geldikten bir süre sonra Turan evden çıktı. Kayınvalidemi telefonla arayarak boşanmamız nedeniyle kendisini suçladım. Telefonda tartıştık. Evine gittim. Tartışma devam edince ekmek bıçağını alarak bıçakladım" dediği belirtildi.

Fatma Birol'un cenazesi Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından Erikliman Köyü Gaziler Tepesi Camii'ne getirildi. Birol'un cenazesi burada öğleleyin kılınan cenaze namazından sonra aynı köydeki aile mezarlığında toprağa verildi. Eski eşi tarafından annesi öldürülen Turan Birol da uzun süre tabutun başından ayrılmadı. - Giresun

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eski Gelini Tarafından Öldürülen Kadın Toprağa Verildi - Son Dakika


Advertisement