Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Bozer, son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika

Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Bozer, son yolculuğuna uğurlandı

08.11.2019 15:30
Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Bozer, son yolculuğuna uğurlandı, System.String[]

Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Bozer'in cenazesi, üniversitenin Sıhhiye Yerleşkesi'nde düzenlenen törenin ve Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Bozer'in cenazesi, üniversitenin Sıhhiye Yerleşkesi'nde düzenlenen törenin ve Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Kurucusu ve Başkanı olan, Ankara Tabip Odası ile Türk Kızılay Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunan, 91 yaşında vefat eden eski rektör Prof. Dr. Yüksel Bozer için üniversitenin Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi Salonu'nda tören düzenlendi. Bozer'in Türk bayrağına sarılı naaşının yanı başında beyaz önlüklerini giyen tıp öğrencileri hazır bulundu.

Törende bir konuşma yapan Bozer'in abisi ve eski Dışişleri Bakanı Ali Özer, kardeşinin mesleki hayatına Hacettepe Üniversitesinde başladığına işaret ederek kardeşinin üniversitede hayata veda etmesinin kendileri için bir teselli olduğunu belirtti.

Merhum Bozer'in oğlu Prof.Dr. Yavuz Bozer ve kızı Prof. Dr. A. Deniz Bozer de hayatını kaybeden babalarına gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür ederek anılarını paylaştı.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, üniversitenin her köşesinde merhum Bozer'in bir hatırası olduğunu ifade ederek Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Bölümünün kurulmasında ve geliştirilmesinde çok büyük katkıları olduğunu kaydetti.

Törenin ardından Bozer'in naaşı, Kocatepe Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazında çok sayıda öğretim üyesi ve Bozer'in öğrencileri de hazır bulundu.

Prof. Dr. Yüksel Bozer, Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Bozer, son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Sivas Belediyespor'u 4-0 yenen Fenerbahçe, kupada tur atladı BioNTech ile Pfizer'in ürettiği koronavirüs aşısı 10 Aralık'tan itibaren dağıtılmaya başlanabilir G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Skandal görüntüler! Hafter güçlerinin tatbikatında Türk bayrağı hedef olarak kullanıldı "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Denizlispor Teknik Direktörü Prosinecki görevinden istifa etti Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı