Son Dakika Haberleri: Eski Hakem Lale Orta, Okan Üniversitesi'nin Spor Bilimleri Bölümü'nün Başına Getirildi

Eski Hakem Lale Orta, Okan Üniversitesi'nin Spor Bilimleri Bölümü'nün Başına Getirildi

10 yıl önce

Okan Üniversitesi, Türkiye'nin İlk ve Tek Bayan FIFA Kokartlı Hakemi Lale Orta'yı Spor Bilimleri Bölümü'nün Başına Getirdi.

Eski Hakem Lale Orta, Okan Üniversitesi'nin Spor Bilimleri Bölümü'nün Başına Getirildi, System.String[]
Okan Üniversitesi, Türkiye'nin ilk ve tek bayan FIFA kokartlı hakemi Lale Orta'yı Spor Bilimleri Bölümü'nün başına getirdi.

Okan Üniversitesi'nin Akfırat Kampüsü'nde spor camiasının önde gelen isimlerinin de katıldığı sohbet kahvaltısında Lale Orta, hedeflerinin lisan bilen antrenörler ve spor yöneticileri yetiştirmek olduğunu söyledi.

Okan Holding ve Okan Üniversitesi Mütevelli Başkanı Bekir Okan da, her alanda olduğu gibi sporda da eğitimin önemli olduğuna değinerek, sporcunun ve spor yöneticilerinin eğitilmesiyle başarının daha kolay yakalanacağını söyledi.

Spor Birimleri Bölümü'nün, 1 yılı yabancı dil eğitimi olmak üzere 5 yıllık bir program olduğunu dile getiren Orta, "İş dünyasına en yakın üniversite olarak; öğrencilere, meslek seçmek zorunda kalmayacakları, spor yaşamlarına devam edebilecekleri alternatif programlar sunacağız." diye konuştu.

Sohbet toplantısında, Okan Holding ve Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan'ın yanı sıra, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Esat Yılmaer, Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Cem Şengül, Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Mustafa Çulcu ile spor yazarları da yer aldı.

(CİHAN)Fiyatı İki Katına Çıkan Soğanın Stoklandığı Depolar Bulundu Günlük Kiralık Evde Rezalet! Lise Öğrencisine İstismarda Bulunup Canlı Yayın Yaptı

İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Yoklamalarda Süleyman Soylu'nun Adı Yazıldı