ABD'li profesör : Aşı yakın zamanda bulunmayacak - Son Dakika

ABD'li profesör : Aşı yakın zamanda bulunmayacak

Eski Harvard profesörü, koronavirüs aşısının bulunması için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine koronavirüs aşısının yakın zamanda bulunamayacağını ve alınabilecek en iyi önlemin sosyal mesafeye uyarak maske takmak olduğunu söyledi.

SOSYAL MESAFE VE MASKE EN İYİ ÖNLEM

Eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine koronavirüs aşısının bulunması için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu belirtirken; şu an için alınacak en iyi önlemin fiziksel mesafe kurallarına uymak, maske takmak ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin (CDC) koronavirüs yönergelerini takip etmek olduğunu ifade etti.

ABD ÖNLEMLERİ SIKI ŞEKİLDE UYGULAYAMADI

Aşı bulma sürecinin şu an için başarıya ulaşmadığını belirten Dr. Haseltine, Çin ve diğer Asya ülkelerinin söz konusu önlemlerle virüsü kontrol altına aldığını belirtti. ABD'de virüsün hızla yayılmaya devam etmesinin nedenini ise bu önlemleri sıkı bir şekilde uygulayamamış oluşuna bağladı.

ABD'li profesör : Aşı yakın zamanda bulunmayacak

Son Dakika

Ukrayna'da bakıcı, ağlamasından rahatsız olduğu bebeği boğarak öldürdü George Floyd protestolarına katılan eylemciler, polisi ateşe verdi Irak'ta salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka kaydedildi ABD polisinin şiddeti bitmiyor! Yere ittikleri yaşlı adam, yerden kalkamadı Kel erkeklerde koronavirüsten hayatını kaybetme oranı daha yüksek Suudi Arabistanlı bir baba, bebeğine kum yedirdi Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı İzmir'de denize döktüğümüz Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah "savaş" tehdidi George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi Salgının en büyük mağdurlarından hayat kadınları yaşadıkları zor durumu anlattı Fransa'da Türk anne 2 çocuğuyla havuzda ölü bulundu Trump, protestolara karşı orduyu devreye sokma planında geri adım attı Irkçılık karşıtı eylemlerde yasalar, Trump'ın elini güçlendiriyor: Orduyu sokağa çıkarabilir Putin'i çileden çıkaran olay! Yöneticileri azarladı: Sosyal medyadan mı öğreneceğiz? Siyahilere iki misli fazla ceza kestiği ortaya çıkan Londra polisi ayrımcılıkla suçlanıyor