Son Dakika Haberleri: Eski Hatlar Yenileniyor, Su Kayıpları Önleniyor

Eski Hatlar Yenileniyor, Su Kayıpları Önleniyor

8 gün önce

Manisalılara daha sağlıklı içme suyu temin edebilmek amacıyla MASKİ Genel Müdürlüğü, 2014'ten bu yana il genelinde 2 bin 200 kilometre içme suyu hattını yeniledi.

Eski Hatlar Yenileniyor, Su Kayıpları Önleniyor, System.String[]

Yenilenen şebekeler sayesinde kayıp su miktarının önemli ölçüde önüne geçilerek, vatandaşın musluklarından akan suyu güvenle tüketebilmeleri sağlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kuruluşundan bu yana halk sağlığını gözeterek sorumluluk alanındaki 17 ilçenin içme suyu hizmetlerini titizlikle yürütmeye devam ediyor. Vatandaşa daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak adına MASKİ, 2014 yılından bu yana 2 bin 200 kilometrelik şebeke yenilemesi gerçekleştirdi. İl genelinde hayata geçirilen bu çalışmalar sayesinde hem eski hatlardan kaynaklı su kayıplarının önemli ölçüde önüne geçilirken, hem de insan sağlığı için uzun vadede tehlike oluşturan asbest borular sağlıklı hale getirildi.

200 mahallenin altyapısı yenilendi

Büyükşehir Kanunu ile birlikte köyden ya da beldeden mahalleye dönüşen 200 yerleşim yerinde MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından içme suyu ve kanalizasyon altyapı sistemleri modernize edilerek, merkezle kırsal mahalleler arasındaki farklar ortadan kaldırıldı.

1054 su deposu tadilatı yapıldı

Eski içme suyu depolarından kaynaklı su kayıplarının önlenmesi amacıyla da il genelinde 1054 içme suyu deposunun bakım onarımı gerçekleştirildi. Tüm depoların iç tesisatlarından, izolasyonlarına kadar tadilatları yapılarak, yenilenen depolara sızdırmazlık özelliği kazandırıldı.

"Altyapı, bir kentin olmazsa olmazıdır"

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "MASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde halkımıza sunduğumuz her hizmette önceliğimiz vatandaşımızın sağlığı, güvenliği ve refahıdır. Altyapı yatırımları bir kentin olmazsa olmazıdır. Hem orada yaşayan insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri, hem de o şehrin nefes alabilmesi için bu yatırımlar sanılandan daha büyük önem taşımaktadır. Bizler bu amaçla var gücümüzle çalışıyor, vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmek için gece gündüz çaba harcıyoruz. Aynı şevk ve heyecanla çalışmalarımıza da devam edeceğiz" dedi.

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 04:48 Kaynak: Bültenler



Galatasaray'dan 2 Kupaya Çılgın Prim! Tam 20 Milyon TL Kritik Uyarı Geldi! Bankalar Kredi Çekerken Bu Soruyu Soramaz Oyuncu Serkan Balbal, Dün Havaalanında Yaşanan Olayın İç Yüzünü Anlattı Deutsche Bank İlk Çeyrekte Gelirini Yüzde 67 Artırdı