Eski İzmir Valilerinden Nazmi Çengelci Vefat Etti - Son Dakika

Eski İzmir Valilerinden Nazmi Çengelci Vefat Etti

19.02.2012 14:45
Eski İzmir Valilerinden Nazmi Çengelci Vefat Etti, System.String[]

İzmir'de 1979-1981 yılları arasında vali olarak görev yapan Nazmi Çengelci vefat etti.

İzmir'de 1979-1981 yılları arasında vali olarak görev yapan Nazmi Çengelci vefat etti.

İzmir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, eski İzmir valilerinden Nazmi Çengelci (83), İzmir'de yaşamını yitirdi.

Çengelci için yarın İzmir Valiliği önünde saat 10.00'da tören yapılacağı, Çengelci'nin cenazesinin aynı gün doğum yeri olan Muğla'nın Milas ilçesinde defnedileceği bildirildi.

Muğla'nın Milas ilçesinde 1929 yılında doğan Çengelci, 1951'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra maiyet memuru olarak göreve başladı.

Kaymakam vekilliği ve kaymakamlık görevleri de yapan Çengelci, Adıyaman ve Kütahya valilikleri görevinin ardından 11 Aralık 1979-8 Ocak 1981 tarihlerinde de İzmir Valisi olarak görev yaptı.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eski İzmir Valilerinden Nazmi Çengelci Vefat Etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı 8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği için kilitli tutmak zorunda kalan aile, senelerdir aynı kabusu yaşıyor