Eski Kravatlarınızı Bağışlayın - Son Dakika

Eski Kravatlarınızı Bağışlayın

26.11.2012 10:57
Eski Kravatlarınızı Bağışlayın, System.String[]

Eski kravatlarınızı Genco Gülan'ın yeni projesine bağışlayın!

Genco Gülan, Ege'nin iki yakasını kravatlar ile bir araya getirecek! Sanatçı, önümüzdeki Aralık ayı ortasında; Selanik ve Ankara'daki iki ayrı Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde eş zamanlı olarak, "Büyük Kaçış" adını verdiği, iki ayrı büyük yerleştirme gerçekleştirecek. Gülan, bu projesi için artık kullanmadığınız kravatlarınızı bekliyor.

Sanatçı Genco Gülan, "Büyük Kaçış" ismini verdiği yerleştirmelerinde; müzelerin tavan pencereleri ve zeminlerini, kravatlardan oluşan bir halat ile birbirine bağlayacak. Markası, boyu, malzemesi, rengi birbirinden farklı kravatlar, müzelerin çatı pencerelerinden zeminlerine doğru uzanacak ve birisinin yakın zamanda bu mekândan kaçmış olabileceğini gösterecek.

Sanatçı, "Büyük Kaçış" projesinde malzeme olarak birçok erkeğin hemen her gün takmak zorunda olduğu boyun bağını kullanmaya karar verdi; çünkü Gülan için kravat, sanatçı olmadan önce yıllarca takmak zorunda kaldığı, gereksiz gibi görünen fakat anlam yüklü bir aksesuar.

Genco Gülan'ın yerleştirmesi, Selanik'te Invisible Cities Festivali kapsamında, Selanik Sanat Merkezi'nde ve "Göz Kararı" başlıklı sergi kapsamında Ankara'da Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde yerleştirilecek. 17 Aralık 2012, Pazartesi günü Ankara'da açılacak olan sergi, 21 Aralık 2012, Cuma günü de Selanik'te açılacak ve her iki sergi de Ocak ayında da devam edecek.

Gülan'ın "Büyük Kaçış"ı için, herkes kullanmadığı kravatlarını bağışlayıp projeye destek olabilir. Kravatlar, Aralık ayının ilk hafta sonuna kadar, Galata Perform, Büyük Hendek Caddesi No: 21 Kuledibi/ İstanbul adresine yollanabilir. Sanatçı, pakete adresini yazan proje destekçilerine, yerleştirmenin bitmiş halinin imzalı bir fotoğrafını gönderecek.

Eski Kravatlarınızı Bağışlayın

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Eski Kravatlarınızı Bağışlayın - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı Son Dakika: Fenerbahçe-Trabzonspor maçını Cüneyt Çakır yönetecek Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Ünlü oyuncularla fotoğraf çektiren muhtarın testi pozitif çıktı Vatan görevleri için Türkiye'den Karabağ'a gittiler, biri şehit, diğeri gazi oldu Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Böyle taktik görülmedi! Gelin ve damadı düğünlerinde sahte altınla dolandırdı Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi