Eski Madımak Oteli'ni Gezdi - Son Dakika

Eski Madımak Oteli'ni Gezdi

12.01.2012 20:08
Eski Madımak Oteli'ni Gezdi, System.String[]

Afgan polis adaylarının mezuniyeti için kente gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş daha sonra kent meydanında bulunan Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve Kongre ve Etnoğrafya Müzesini gezdi.

Afgan polis adaylarının mezuniyeti için kente gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş daha sonra kent meydanında bulunan Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve Kongre ve Etnoğrafya Müzesini gezdi. Şehir gezisini yürüyerek yapan Bakan Yardımcısı Güneş kentteki yağış nedeniyle kasket taktı.

Buruciye Medresesi'nde kente ait el sanatları satan dükkana giren Güneş buradaki kemik tarakları yakından inceledi. Güneş Buruciye Medresesi içerisinde bulunan türbeyide ziyaret etmek istedi. Ancak türbenin içindeki tadilattan dolayı kapısının önünde dua etti. Güneş, Kongre ve Etnoğrafya Müzesinde ise Atatürk'ün kendi sesinden Onuncu Yıl Nutku'nu dinledi ve 4 Eylül Sivas Kongresinin gerçekleştiği salonu gizdi.

Tarihi eserlerin ardından 2010 yılında kamulaştırılarak Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli binasını gezdi. Buradaki çalışmalar hakkında Vali Ali Kolat'tan bilgi alan Osman Güneş çocuklar için hazırlanan bölümleri ilgiyle inceledi.

Eski Madımak Oteli'ni Gezdi
Eski Madımak Oteli'ni Gezdi
Eski Madımak Oteli'ni Gezdi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Eski Madımak Oteli'ni Gezdi - Son Dakika


Son Dakika

Görme engelli ve psikolojik sorunları olan şahıs, eşini defalarca bıçakladı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!