Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi - Son Dakika

Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi

22.11.2015 17:27

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazenin tören alanına getirilmesi- Cenaze için büyükşehir belediye binası önünde tören düzenlenmesi- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un konuşması-Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği çelenk- Cenaze namazının kılınması-Dua edilmesi-Cenazenin taşınması Eski milletvekili Türkmen toprağa verildi- Ordu Belediye Başkanlığı da yapan Türkmen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden CHP 22. Dönem Ordu Milletvekili ve eski Ordu Belediye Başkanı Kazım Türkmen (73), toprağa verildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazenin tören alanına getirilmesi- Cenaze için büyükşehir belediye binası önünde tören düzenlenmesi- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un konuşması- Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği çelenk- Cenaze namazının kılınması-Dua edilmesi-Cenazenin taşınması Eski milletvekili Türkmen toprağa verildi- Ordu Belediye Başkanlığı da yapan Türkmen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden CHP 22. Dönem Ordu Milletvekili ve eski Ordu Belediye Başkanı Kazım Türkmen (73), toprağa verildi.Altınordu ilçesindeki evinde rahatsızlanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Türkmen için önce CHP Ordu İl Başkanlığı, daha sonra da Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, il başkanlığı binası önündeki törende yapığı konuşmada, Kazım Türkmen'in kendisine sahip çıktığını ve bunu hiç unutmayacağını söyledi.Parlamentoda Türkmen ile aynı dönem görev yaptığını anımsatan Koç, şöyle devam etti: "Çok açıklıkla söyleyebilirim parlamento çalışmaları çalkantılıdır. Zaman zaman sertleşir ama ben CHP'de grup başkanvekiliyken Ordu milletvekili arkadaşlarımızla gerek rahmetli İdris Sami Tandoğdu, gerek Kazım Türkmen, gerekse o dönem Enver kardeşim genç bir milletvekiliydi, Eyüp kardeşimiz, İdris Naim Şahin, Cemal Uysal vardı, hiç birisiyle en ufak bir sorunumuz olmamıştır. Parlamento kendi siyasi tartışmalarını yapar ama biraz bölge yakınlığı da olsa gerek, biliyorsunuz Samsunluyum, hiçbir sorunumuz olmamıştır. İki milletvekilimiz de 'Ordu' deyince titrerdi. İkisinin de gözleri açılırdı. 'Fındık, Ordu' dendiğinde ikisini de zapt edemezdim. Mutlaka konuşacaklar, mutlaka teklif verecekler. Ordu adına öyle bir mücadele verdiler."Koç, Kazım Türkmen'in belediye başkanlığı döneminde layıkıyla görev yaptığını ifade ederek, "Hem de zor dönemde, 80 öncesinin o karmaşık dönemlerinde, karmaşık olan bir Ordu coğrafyasında o görevini layıkıyla sürdürdü" dedi. Türkmen'in sevenlerinin acısını paylaşmak için Ordu'ya geldiğini belirten Koç, Türkmen ailesine, Ordululara ve Cumhuriyet Halk Partililere sabır diledi.Kazım Türkmen'in cenazesi, daha sonra Ulu Cami'de ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yukarıtepe Mahallesi'nde toprağa verildi.Törene, Türkmen'in yakınları, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, CHP Ordu İl Başkanı Cemil Cebeci, eski milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.İki çocuk babası Türkmen, üç dönem Ordu Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2002-2007 yıllarında CHP'den 22. Dönem Ordu Milletvekilliğine seçilmişti.

Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi
Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi
Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi
Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eski Milletvekili Türkmen Toprağa Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Yaşlı adam, küfürlü konuştuğu için kendisini uyaran genci kurşun yağmuruna tuttu Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Son Dakika: Türkiye'de 25 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Sağlık Bakanlığı açık test politikasına geçti! Semptom göstermeyenler de günlük koronavirüs tablosunda yer alacak Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı 3 haftadır kayıp olarak aranan kişinin cansız bedeni, parçalanmış halde bulundu İsrail basınından bomba Trump iddiası: Görev süresi dolmadan İran'ı vurmaya hazırlanıyor İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı