Son Dakika Haberleri: Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, Kosovalı Sporseverlerle Buluştu

Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, Kosovalı Sporseverlerle Buluştu

2 ay önce

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Kosova'da düzenlenen 17 Şubat Bağımsızlık Günü etkinliklerine katıldı.

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Kosova'nın güneybatısındaki Prizren'de sporseverlerle bir araya geldi.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren'deki bir otelde Kosova'nın 17 Şubat Bağımsızlık Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen söyleşiye sporseverler yoğun ilgi gösterdi.

Çolak, burada yaptığı konuşmada, kariyerindeki çıkışı Samsunspor'un altyapısına geçtiğinde yakaladığını ifade etti.

ÖZEL ANILARINI PAYLAŞTI

Samsunspor'un ardından Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde süren kariyeriyle ilgili özel anılarını paylaşan Çolak, aynı dönem top koşturduğu takım arkadaşı Cevad Prekazi ve Eski Kosova Futbol Federasyonu Başkanı merhum Fadıl Vokri ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Söyleşi, hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

"BURADA OLMAKTAN ÇOK GURURLUYUZ"

Çolak, söyleşi sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İki gündür buradayız. Kosova'da olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kosova halkının samimiyeti ve sıcaklığı harikaydı. Kosova'daki Türkler, Arnavutlar bizleri çok seviyorlar, bizleri kucaklıyorlar. Muhteşem bir misafirperverlik örneği yaşıyoruz. Burada olmaktan çok gururluyuz, Kosova Cumhuriyeti'ne nice 11 yıllar diliyorum." dedi.

Kosova Bağımsızlık Günü etkinlikleri çerçevesinde bugün Kosovalı veteranlar ile Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Karması arasında Prizren'de dostluk maçı yapılmıştı. Maç, ev sahibi Kosova takımının 3-2'lik üstünlüğüyle sona ermişti.

Kosova, 17 Şubat 2008'de bağımsızlığını ilan etmişti.


YORUMLAR


Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Sinan Akçıl'ın Eşi Burcu Kıratlı'dan Tesettürlü Fotoğraf! En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu