Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı - Son Dakika

Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı

26.11.2020 19:59

Maradona'nın Sevilla'dan takım arkadaşı Javier Pineda, Türkiye'de Galatasaray ile oynadıkları hazırlık maçında yaşadıklarını anlattı. Pinada, "Tüm stat, 'Maradona, Maradona' diye bağırıyordu. Bu inanılmaz bir şeydi bizim için, Türkiye'de çok fazla seveni vardı" ifadelerini kullandı.

Futbol dünyasının acı kaybı Diego Armando Maradona'nın Sevilla'dan takım arkadaşı Javier Pineda, Arjantinli efsaneyi ve 1992-93 sezonunda Türkiye'de Galatasaray ile oynadıkları ve 1-1 sona eren dostluk maçında yaşadıklarını anlattı.

Türkiye'de güzel vakit geçirdiklerini belirten Pineda, "Maradona'nın transferini finansal olarak karşılayabilmek amacıyla Sevilla turlar yapıyordu. 1993'te Türkiye'ye gittik, Galatasaray'ın sahasında maç yaptık. Tüm stat, "Maradona, Maradona" diye bağırıyordu. Bu inanılmaz bir şeydi bizim için, Türkiye'de çok fazla seveni vardı" dedi.

"FUTBOLUN EN BÜYÜK İSMİ ÖZÜR DİLEDİ"

Javier Pineda, Maradona'nın kişiliği hakkında ise bir anısından yola çıkarak şunları anlattı;

"Bir maçta oyundan alındı, çok sinirliydi, kimseye bir şey demedi, sadece hocaya dik dik baktı. Bir gün sonra idmanda, tüm takım arkadaşlarımızın önünde, oyuna girenden özür diledi, doğru hareket etmediğini belirtti. 33 yaşında, futbolun en büyük ismi özür diliyordu, biz utanmıştık."

Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı
Pineda ve Maradona

"ONUN SAHADAKİ VAHŞİLİĞİNİ GÖRDÜM"

"Her zaman topu sana en iyi şekilde verirdi. Önüne bırakırdı, tek yapman gereken koşmaktı. Maradona'ya topu vermek, bir anlamda sigorta yaptırmaktı. Real Madrid'i 2-0 yenmiştik mesela, o maçta onun sahadaki vahşiliğini daha iyi görmüştüm."

"HERKESE KARŞI ADİLDİ"

"Herkese karşı eşitti, herkese adildi. Kimseye farklı yaklaşmıyordu. Genç, yaşlı, yedek, hiç oynamayan oyuncu... Onun için fark etmezdi, herkese cömertti. Kolundaki saatini beğenenlere ertesi gün saat hediye ediyordu. Herkes için, her şeydi."

Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı

Son Dakika Spor Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (2)
  • Misafir: Işıklar içinde uyusun. Futbol kariyeri dışında özel hayatından da takip edebildiğim kadar örnek alınacak bir insandı. Ülkemizde beğenilen bir isim olmasının nedenlerinden biri de sanırım centilmen, mert, dürüst ve efendiliği olsa gerek. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • FİLOZOF: Dünyada futbolda ondan büyüğü asla olmadı olmazda.DİEĞO ARMANDO MARADONA.ruhun şad olsun Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi 18 yaşındaki genç kızın feci şekilde can verdiği kaza kamerada Ortaya çıkan fotoğraf sonrası Aykut Kocaman'ın Çukur'da rol alacağı iddia edildi Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor