Son Dakika Haberleri: Eski TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz Darbe Girişimi, 27 Mayıs'tan, 27 Şubat'tan, 21 Mayıs'tan...

Eski TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz Darbe Girişimi, 27 Mayıs'tan, 27 Şubat'tan, 21 Mayıs'tan...

6 ay önce

Eski TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz darbe girişimi, 27 Mayıs'tan, 27 Şubat'tan, 21 Mayıs'tan güçlüydü, 9 marttan 12 Marttan güçlüydü" "Türkiye'de bir dünya lideri var"BOLU - TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Türkiye'nin dünya lideri bir lidere sahip olduğunu söyledi.

Eski TBMM Başkanı Kahraman: "15 Temmuz darbe girişimi, 27 Mayıs'tan, 27 Şubat'tan, 21 Mayıs'tan güçlüydü, 9 marttan 12 Marttan güçlüydü"
" Türkiye'de bir dünya lideri var"

BOLU - TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Türkiye'nin dünya lideri bir lidere sahip olduğunu söyledi.
Bolu'da, Vuslat Platformu'nun Abant toplantısına katılan eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz hain darbe girişimin daha önceki darbelerin en güçlüsü olduğunu belirtti. Kahraman, "O gece cumhurbaşkanımız, 'hemen sizi 5 dakika içinde uluslar içi sahaya, 10 dakika içinde Yunan sahasına çıkartırım' lafına kendine has üslubu içinde cevap vermeseydi, uysaydı ne büyük bir badire ile karşı karşıya kalacaktık. Çünkü hareket güçlüydü. 27 Mayıs'tan, 27 Şubat'tan, 21 Mayıs'tan güçlüydü. 9 marttan 12 Marttan güçlüydü. Bir piyon var. O kim ki o kadar organize yapacak. Bu kadar gücü bir araya getirecek. 160 ülkede okul idare edecek. Bankalar, yayınlar bilmem neler kuracak. Şimdi kalkıp zalım, "ben kullanıldım. Af dileyemem çünkü affın üzerine geçtim. Başkası kullanılmasın diye ikrar ediyorum" dese hiç olmazsa hesap gününde bir sarılacağı yer olur. Onu da demiyor. O gece Cumhurbaşkanıma ulaşamadım, temas edemedik. Başbakanımızı bulamadık. Aynı hareketi yaptık. Birbirimizden habersiz Alçaklar dedik. ve muvaffak olamadılar. Allah korudu milletimizi. Bütün millet cumhurbaşkanımızın daveti ile meydanlara çıktı. Tabi 251 şehidimiz var gazilerimiz var. Onları rahmet ve minnetle tekrar analım" dedi.
"Cumhurbaşkanı dünya lideri"
Türkiye'nin dünya lideri olan bir lidere sahip olduğunu söyleyen Kahraman, "FETÖ haini Suriye'deki uçağı düşüren, havada iken pilot binbaşıyı öldürten, Rus büyükelçisini vurduran bu hain Rusya ile alakamızı kesip Amerika'nın önünde duracağız. Cumhurbaşkanımız bunu halletti. ve çözdü. Bir dünya lideri var. Ben olacağım diyen. Osman'ın amcası. Gençler böyle olalım. Birbirimize girmeyelim. Bu demokrasinin pohpohlamaları bizi kalkıp ta birbirimize düşman etmesin şu'cu, bu'cu dedirtmesin" ifadelerini kullandı.
"Türkiye 16 Nisan'da ray değiştirdi"
16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumla Türkiye'nin ray değiştirdiğini söyleyen İsmail Kahraman, "Dünya düzeni değişmez. Egemenler vardır. Ezilenler vardır. Bir de ezilmekten kurtulmak isteyenler vardır. Değişimler ihtilaller ve büyük olaylarla oluyor. Malum İstanbul'un fethi bir çağın kapanıp bir çağın açılmasıdır. Büyük hadisedir. 1917 Rus ihtilali, Fransız ihtilali, İttihat Terakki'nin yaptığı o meşhur Abdulhamid'i düşürme hadisesi. Bunlar büyük hadiselerdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir hadisesi de 16 Nisan 2017 tarihinde olmuştur. Türkiye ray değiştirmiştir. Türkiye makas değiştirmiştir. Yeni bir sisteme girmiştir. İkide bir devrilme, yıkma, güvensizlik bilmem ne parti arası alışverişler pazarlıklar kalktı. Yok öyle şeyler. Bütün dünya ayağa kalktı. Sakın ha değiştirmeyin sisteminizi değiştirmeyin işlerine geliyor çünkü. İstikrarsız bir Türkiye değiliz. geleceğimiz fevkalade. ve dünya üzerinde büyük otoriteye sahibiz. Dünkü Türkiye değiliz 1 milyon dolar için Lüksemburg'tan dilenen değiliz. Güçlüyüz. Biz varız" dedi.
Kahraman son olarak, dünyada bir kaç kutup olduğunu ve Türkiye'nin de bu kutuplardan birisi belirterek, Osmanlı Devleti'nin devrilmemesi halinde Osmanlı Devletler Topluluğu olabileceğini söyledi.Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? PKK'nın İğrenç Yüzü Günlükte Ortaya Çıktı: Kendini Dedesi Yaşındaki Teröristin Kucağında Çıplak Olarak Bulmuş Şarkıcı Göksel'in Yataktaki Cesur Pozu Olay Oldu