Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu - Son Dakika

Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu

13.01.2012 12:47
Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu, System.String[]

Bursa'da bir restoranda maç izlerken tartıştığı eski Anavatan Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Gedik'i kurşun yağmuruna tutarak öldürmekle suçlanan ve iki celsedir ifade vermeyen sanık ilk kez konuştu.

Bursa'da bir restoranda maç izlerken tartıştığı eski Anavatan Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Gedik'i kurşun yağmuruna tutarak öldürmekle suçlanan ve iki celsedir ifade vermeyen sanık ilk kez konuştu. İddia edildiği gibi eski milletvekiliyle aralarında bir husumet olmadığını söyleyen sanık M.A.Ş., "Olay gecesi tesadüfen karşılaştık. Tartışma çıkınca bu olaylar meydana geldi" diye konuştu.

5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmek ve "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçundan müebbet hapsi istenen 44 yaşındaki M.A.Ş. tekrar hakim karşısına çıktı. Mudanya'daki bir restoranda Eskişehir- Trabzon maçını izlerken küfürleşme yüzünden çıkan tartışmada, eski Anavatan Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Gedik'i (58) 4 kurşunla vurarak öldürmekle suçlanan sanık M.A.Ş., iki celsedir süren suskunluğunu bu duruşmada bozdu.

İddia edildiği gibi maktul ile aralarında bir husumet olmadığını belirten sanık M.A.Ş., "Olay gecesi söz konusu restoranda tesadüfen karşılaştık. Aramızda çıkan tartışmadan dolayı da bu olay meydana geldi" diye konuştu.

Duruşmaya maktul Mehmet Gedik'in eşi Z.G. (53), kızı İ.G. (31) ve oğlu A.O.G. (25) de müşteki olarak katıldı.

Mahkeme, aralarında maktul Gedik'in kardeşi olan Y.G.'nin de bulunduğu 4 kişiyi dinledi. Cinayetin en önemli şahitlerinden olan Mustafa Ağırman (72), "Mehmet Gedik ile maçı izlemek için telefonlaşarak restoranda buluştuk. Restoran çok kalabalıktı, yemek söylemiştik. Sanık masamıza gelerek maktul ile tokalaştı ve bir süre konuştu. Maç sonunda televizyondaki röportajları izlerken birtakım sesler duydum. Arkamı döndüğümde sanık Gedik'e ateş ediyordu. Ben bağırmaya başladım. Sonra sanık silahını bize

doğrultup, 'Kimse bağırmasın' diyerek restoranı terk etti. Maç esnasında taraflar arasında bir tartışma olmadı ama sanık ile Gedik ara ara konuşuyordu" diye konuştu.

Diğer şahitler de olayı görmediklerini fakat sanık ile Gedik arasında daha önceden bir husumet bulunduğunu iddia etti.

Dava, eksikliklerin tamamlanması ve duruşmaya katılmayan diğer şahitlerin dinlenmesi için ertelendi. - BURSA

Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu
Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu
Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eski Vekili Öldürmekle Suçlanan Sanık İlk Kez Konuştu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 26 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 75 can kaybı, 2198 yeni vaka tespit edildi Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tüfekle vurulan genç, hayatını kaybetti Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu