Eskigediz'de İftar Coşkusu - Son Dakika

Eskigediz'de İftar Coşkusu

01.06.2018 03:51
Eskigediz'de İftar Coşkusu, System.String[]

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz beldesinde 2 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz beldesinde 2 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Eskigediz kent müzesinin bulunduğu caddeye kurulan masalarda verilen iftar yemeğine AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Yörük ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

İftar yemeği öncesi ve sonrası çocuklar, kurulan seyyar oyun alanlarında gönüllerince eğlendiler. Palyaço gösterileri, çocuklara balon ve patlamış mısır ikramında bulunuldu.

İftar sonrasında Eskigediz Beldesi Kent Müzesini ziyaret eden Milletvekili Ahmet Tan ve protokol üyeleri, sergilenen ürünleri incelediler. Eskigediz evlerinin yapılan ışıklı maketlerine hayran kalan Milletvekili Tan ve protokol üyeleri, bu evlerden satın aldılar.

İftar yemeğinden sonra Kent Müzesi ziyaretinde açıklamlarda bulunan Milletvekili Ahmet Tan, "Şu anda Eskigediz'de Belediye Başkanımızın yapmış olduğu bu müzedeyiz. İftar programı münasebetiyle Eskigediz'e gelmiş idik. Müzeyide gezelim istedik. Müzede Halk Eğitim ve Eskigediz Belediyes, işbirliği ile yapılan el sanatları ile alakalı hanım kardeşlerimizin eserlerini gezip gördük. Ramazan ayında inaşallah Rabbim toplumumuza sağlık ve huzur verir. Sağlık ve sıhhat içerisinde inşallah bayrama hep beraber ulaştırır. Ben Belediye Başkanımızı ve çalışanlarımızı yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum tebrik ediyorum" dedi.

Eskigediz Beldesi'nin kültürünü yaşatmak için sürekli çabaladıklarını belirten Belediye Başkanı Ercan Şimşek, "Bugün iftar programımıza Milletvekilimiz, Kaymakamımız,daire müdürlerimiz,imamlarımız ve misafirlerimiz katıldılar. Vatandaşlarımız da büyük bir katılım gösterdi. Kent Müzemizi de bugün açık tuttuk. Halk Eğitim, İşkur ve Belediyemiz işbirliği ile yapılan ürünlerimizi burada sergiliyoruz. Alamak isteyen vatandaşlarımızın ürünlerimizi satın alıp Eskigediz hatırası olarak evlerini süslemelerini istiyoruz. Bu noktada çalışan hocalarımıza ve onlarla birlikte emek sarf eden öğrencilerimize ve buralara hizmet noktasında bize büyük destek veren halkımıza ve Belediye Meclis Üyelerime sonsuz teşekkürler ediyorum" diye konuştu.

Usta Öğretici Hacer Demirkol yapılan çalışmalar ile ilgili verdiği bilgilerde, "Eski tarihi evlerimizi gece lambası şeklinde tekrar canlandıralım diye yaptık. Takılar, yöresel bebekler ve kumaş işlerimizi kurs olarak 26 kişi yaptık. Tekrar yöresel ürünlerimizi canlandırmak ve özellikle bayanlara iş kazandırmak için bu çalışmaları yaptık" ifadelerini kullandı. (YD-EFE) - KÜTAHYA

Eskigediz'de İftar Coşkusu
Eskigediz'de İftar Coşkusu
Eskigediz'de İftar Coşkusu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Eskigediz'de İftar Coşkusu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaraylı taraftarlar, başkanlığa Bahattin Demirbilek'i istiyor Son Dakika: Bugünden itibaren aşılama programının 2. adımına geçilerek huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak Sağlık Bakanı Koca: 830 bin sağlık çalışanımız aşının ilk dozunu oldu Prof. Dr. Durmuş Kaya koronavirüse yenildi Siyaset sosyoloğu Prof. Dr. Nur Vergin evinde ölü bulundu Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti