Eskişehir'de 2 Kara Akbaba Doğaya Bırakıldı - Son Dakika

Eskişehir'de 2 Kara Akbaba Doğaya Bırakıldı

27.07.2016 16:18
Eskişehir'de 2 Kara Akbaba Doğaya Bırakıldı, System.String[]

Eskişehir'de yaralı bulunan 2 kara akbaba, tedavilerinin ardından doğaya bırakıldı.

Eskişehir'de yaralı bulunan 2 kara akbaba, tedavilerinin ardından doğaya bırakıldı.

Kalabak Ormanları'nda geçen yıl vatandaşların yaralı bulduğu 2 kara akbaba, Büyükşehir Belediyesi Karantina ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alındı.

Daha sonra Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine götürülen kara akbabalar, tedavilerinin tamamlanmasının ardından, Eskişehir'de doğal ortamlarına salındı.

Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Yamaç, Kalabak Ormanları'ndaki programda gazetecilere yaptığı açıklamada, nesli tehdit altında bulunan kara akbabaların korunması gerektiğini söyledi.

Tedavisi tamamlanan 2 kara akbabaya verici taktıklarını dile getiren Yamaç, "Vericiyle takibini yapacağız. Bundan sonraki süreçte bu kuşların ne yaptıklarıyla ilgili bilgi elde etmiş olacağız." dedi.

Eskişehir Orman ve Su İşleri Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Özge Yaman ise av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve yaralı olanların tedavi edilmesi gibi tüm çalışmaları yürüttüklerini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eskişehir'de 2 Kara Akbaba Doğaya Bırakıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Birleşik Arap Emirlikleri'nde 144 katlı gökdelen patlayıcılarla yıkıldı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun