Eskişehir'de "Daha Güvenli Gıda İçin Daha İyi Eğitim" Projesi - Son Dakika

Eskişehir'de "Daha Güvenli Gıda İçin Daha İyi Eğitim" Projesi

03.01.2012 15:00
Eskişehir'de

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından yürütülen "Daha Güvenli Gıda için Daha İyi Eğitim" projesi kapsamında kentin önemli gıda firmaları bir araya geldi.

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından yürütülen "Daha Güvenli Gıda için Daha İyi Eğitim" projesi kapsamında kentin önemli gıda firmaları bir araya geldi.

ESO Başkanı Savaş Özaydemir, ESO Meclis Salonu'ndaki eğitimim açılışında yaptığı konuşmada, eğitimin AB tarafından finanse edilen Tarım ve Balıkçılık Hibe Programı kapsamında gerçekleştirildiğini bildirdi.

AB'ye uyum konusunda Eskişehir'de projelerin yürütüldüğünü ve bu kapsamda ESO'nun da birçok proje gerçekleştirdiğini ifade eden Özaydemir, şöyle konuştu:

"AB'ye bizi alırlar almazlar çok önemli değil. Ama önemli olan bizim üretim kalitemizi arttırmak ve standartlarımızla dünyayla yarışmak. Eskişehir'de gıda alanında Eti'nin, bugün dünya markası olmasında titiz bir çalışma ve emek var. Eti ile ne kadar gurur duysak azdır. Büyük başarılara imza atıyorlar. Amacımız bu tür eğitimlerle daha çok firmamızın marka olarak şehrimizden çıkmasıdır."

Eğitim çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Utku Çopur da projenin ilk faaliyeti olan Gıda Güvenliği İhtiyaç Tespit Anketi'ne firmalardan yüksek bir katılım sağlandığını belirterek, bu çalışmanın Eskişehir'de gıda alanında faaliyet gösteren firmaların gıda güvenliği konusundaki farkındalıklarını ve ihtiyaçlarını tespit etme açısından faydalı olduğunu kaydetti.

- ESKİŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eskişehir'de 'Daha Güvenli Gıda İçin Daha İyi Eğitim' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Doğuş'un gazeteci eşi Xosqedem Hidayetgizi, Karabağ cephesine gitti Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti