Eskişehir'de sel felaketi: Selin vurduğu ev böyle çöktü - Son Dakika

Eskişehir'de sel felaketi: Selin vurduğu ev böyle çöktü

Son Güncelleme: 03.06.2023 13:10

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde yoğun yağış sonucu oluşan sel, Çatören mahallesinde büyük zarara yol açtı. Sel suları mahalle içinden akan evleri yıktı, yolu tahrip etti ve tarım arazilerini sular altında bıraktı. Köylüler, yakınlardaki Çatören Barajının taşma ihtimalinden endişe ediyorlar.

Eskişehir'e 63 kilometre uzaklıkta olan Çatören mahallesi adeta sele teslim oldu. Köy yakınlarında bulunan Seydi Çayı üzerinde sulama amacıyla yapılan Çatören Barajının yanı sıra çevre dağlardan gelen sel suları köy içinden geçen büyük bir sele sebep oldu.

BAZI EVLER YIKILDI

Sel köyü adeta ikiye bölerken, suların birden fazla evin yıkılmasına sebep olduğu bildiriliyor. Vatandaşları büyük bir korku ve endişeye sevk eden sel suları, mahalle yolunda tahrip etti, tarım arazilerinde de zarara yol açtı. Köylüler, en büyük endişelerinin, yakınlardaki Çatören Barajının taşma ihtimalinin olduğunu belirttiler.

Eskişehir'de sel felaketi: Selin vurduğu ev böyle çöktü

"ÇOK ENDİŞELİYİZ"

Telefonla ulaştığı Köy Muhtarı Cengiz, Gül, "Köyüme giremiyorum. Yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki bir tepeden çaresizce seli izliyorum. İş makineleri yoldaymış, gelecek. Çok endişeliyiz. Umarım can kaybı olmaz, büyük maddi zarar meydana gelmez" dedi.

Eskişehir'de sel felaketi: Selin vurduğu ev böyle çöktü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eskişehir'de sel felaketi: Selin vurduğu ev böyle çöktü - Son Dakika


Advertisement