Eskişehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Eskişehir'den Kısa Kısa

01.01.2012 11:20
Eskişehir'den Kısa Kısa, System.String[]

Odunpazarı Belediyesi, ruhsat verme işlemlerinde, marka ve yabancı firmaların isimleri dışında, yabancı kökenli isim sahibi iş yerlerine ruhsat vermiyor."Onur Ödülü"ne layık görülen Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı Türkçe'ye sahip çıkmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, kültürel değerlerin nesilden nesile aktarılmasında köprü görevini yapacak en temel ögenin dil olduğunu kaydetti.

Odunpazarı Belediyesi, ruhsat verme işlemlerinde, marka ve yabancı firmaların isimleri dışında, yabancı kökenli isim sahibi iş yerlerine ruhsat vermiyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Dil Kurumu tarafından

"Onur Ödülü"ne layık görülen Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı Türkçe'ye sahip çıkmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, kültürel değerlerin nesilden nesile aktarılmasında köprü görevini yapacak en temel ögenin dil olduğunu kaydetti.

Sakallı, iş yeri sahiplerinin bu hususta gösterdikleri hassasiyetin Türkçe'ye verdikleri değeri ortaya koyma anlamından önemli olduğunu ifade ederek, 2011 yılında 2 bin 700 iş yerine Türkçe isimle ruhsat verildiğini bildirdi.

-Odunpazarı'nda tango gösterisi

(fotoğraflı)

Odunpazarı Belediyesi Gösteri ve Sahne Sanatları Merkezi tarafından hazırlanan tango gösterisi, izleyenlerden beğeni topladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezindeki gösteride tangoyu yansıtan dansçılar, izleyenlerden alkış aldı.

Sanatçılar, program sonunda sanatseverlere teşekkür etti.

- ESKİŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eskişehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Çekya'da Sağlık Bakanı'ndan büyük skandal! Korona kurallarını hiçe saydı, istifası isteniyor TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl ABD'de bu çocuğu konuşuyor! Karantina arkadaşı olarak insan iskeletini seçti