Eskişehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Eskişehir'den Kısa Kısa

22.12.2016 15:19
Eskişehir'den Kısa Kısa, System.String[]

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal yolların açık tutulması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal yolların açık tutulması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kar yağışının şehir merkezine göre daha yoğun olduğu kırsal kesimlerde belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Yolların açık tutulması için çalışan ekipler, merkeze bağlı olan Kayapınar, Aşağı Çağlan, Yukarı Çağlan, Karaalan ve Gümele mahallelerinin yollarında tuzlama ve küreme çalışmaları gerçekleştirdi.

"Kadın Çalışmaları ve Kadın/Erkek Sağlığında Yerel Yönetimlerin Rolü Çalıştayı"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından, "Kadın Çalışmaları ve Kadın/Erkek Sağlığında Yerel Yönetimlerin Rolü Çalıştayı" yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, çalıştayda TAPV Başkan Yardımcısı Murat Çekiç ve eğitmen Şule Demirci bilgilendirme yaptı.

Çalıştayda konuşan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hale Kargın Kaynak, TAPV'nın yaptığı eğitim çalışmalarının toplumu bilinçlendirme yönünde çok yararlı olduğunu belirterek, eğitimin ergenlik çağında başlamasının daha fazla etkili olacağına inandığını kaydetti.

"Edebiyat ve renkler" söyleşisi

Odunpazarı Belediyesi Büyükdere Gençlik Merkezi, gençlere yönelik faaliyetleri kapsamında "Edebiyat ve renkler" söyleşisi düzenledi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gençlik Merkezi'ndeki söyleşiye, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Medine Sivri konuşmacı olarak katıldı.

Söyleşi, Sivri'nin yazmış olduğu "Paul Eluard ve Nazım Hikmet'te Renklerin Dili" adlı kitabı anlatmasının ardından, imzaladığı kitapları katılımcılara vermesiyle sona erdi.

Eskişehir'den Kısa Kısa

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eskişehir'den Kısa Kısa - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Vaka sayıları düşmezse uzun süreli kapanma gündemimizde Beşiktaşlı Mensah'tan şampiyonluk paylaşımı: Sonunda deniz kenarında Türk çayı içeceğiz CHP'de bir taciz iddiası daha! Mağdur kadının ifadeleri kan dondurdu Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?