Eskişehir Eylem Yapan Arkadaşlarına Destek İçin Fabrika Önünde Nişanlandılar - Son Dakika

Eskişehir Eylem Yapan Arkadaşlarına Destek İçin Fabrika Önünde Nişanlandılar

03.09.2014 16:38
Eskişehir Eylem Yapan Arkadaşlarına Destek İçin Fabrika Önünde Nişanlandılar

Disk Birleşik Metal İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 2 işçi ile ücretli izne çıkarılan 12 işçinin 29 gündür fabrika önünde yaptıkları eylem devam ederken, aynı fabrikada çalışan 26 yaşındaki Yasin Erkoca arkadaşlarına destek vermek için kız arkadaşı Dilek Şahan ile fabrika önünde nişanlandı.

Disk Birleşik Metal İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 2 işçi ile ücretli izne çıkarılan 12 işçinin 29 gündür fabrika önünde yaptıkları eylem devam ederken, aynı fabrikada çalışan 26 yaşındaki Yasin Erkoca arkadaşlarına destek vermek için kız arkadaşı Dilek Şahan ile fabrika önünde nişanlandı. Çiftin nişan yüzüklerini Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt taktı. Nişan töreninde kurdelenin kesilmesi için makas unutulunca Kurt işçilerden aldığı çakı bıçağı ile kurdelayı kesti. Daha sonra birlikte pasta kesen çift arkadaşlarıyla birlikte davul zurna eşliğinde oynadı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, şöyle dedi Arkadaşlar size kolay gelsin, ciddi bir iş içindesiniz, bu arada iki arkadaşımız mutlulukları için adım atıyor. Mutluluk için de iş ekmek ve özgürlük gerekiyor. Size başarılar diliyorum. İlk defa da böyle bir direniş içinde yüzük takacağız, bunu çok anlamlı buluyorum, sizi tebrik ediyorum ve mutlu olursunuz inşallah diyorum, şehrimizin sizin gibi direnen insanlara ihtiyacı var Allah mesut etsin.

Yasin Erkoca ise, işverenin baskısına rağmen bu sıcakta bekleyen dostlarımıza teşekkür ettiğini belirterek, Sermayenin oyunun bozacağız ve emeğimizin hakkın alacağız. 29 gün önce direnişimiz başlamıştı, kamuoyunda farklı bir ses getirmek, işverenin bizim bu işten pes etmeyeceğimizi sürdüreceğimizi göstermek adına yaptık. Kalbimiz buradayken başka yerde eğlenemezdik. İşten atılan arkadaşlarımız var içerde bizden umut bekleyen bize güvenen işçi kardeşlerimiz var, kalbimiz buradayken en uygun olanın burada eğlenmek olduğuna karar verdik diye konuştu.

DÜĞÜNÜ DE BURADA YAPARIZ

Erkoca, Burada evlenmeyi düşünüyor musunuzö sorusuna ise 'Biz işin o kadar uzayacağını düşünmüyoruz, işverenin artık direnme, koşul koyma gibi denemediği yol kalmadı. Biz şu anda yasal süreci bekliyoruz, düğüne 7-8 aylık bir süre var ama uzarsa da düğünü de burada yaparız. gerekirse burada yatar kalkarız. Önemli olan buradaki gizli kahramanlara, onların alın terine gerekli saygının gösterilmesi bizim temel amacımız bu yanıtını verdi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Haber-Kamera. Hakan TÜRKTANESKİŞEHİR, (DHA) -

================================================

(Tür: Yurt)

Eskişehir Odunpazarı Modern Müze'den sergi görüntüleri… Eskişehir Odunpazarı Modern Müze'den sergi görüntüleri… ESKİŞEHİR'DE GÖNÜLLÜLER, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 2 BİN GİYECEK ESKİŞEHİR'DE GÖNÜLLÜLER, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 2 BİN GİYECEK
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eskişehir Eylem Yapan Arkadaşlarına Destek İçin Fabrika Önünde Nişanlandılar - Son Dakika


Advertisement