Eskişehir - Şehit Uzman Çavuş Melih Özcan Eskişehir'de Toprağa Verildi - Son Dakika

Eskişehir - Şehit Uzman Çavuş Melih Özcan Eskişehir'de Toprağa Verildi

4 yıl önce

Şehit uzman çavuş Melih Özcan Eskişehir'de toprağa verildiFIRAT Kalkanı Harekatı kapsamında yürütülen El Bab operasyonunda şehit düşen askerlerden Piyade Uzman Çavuş 26 yaşındaki Melih Özcan, memleketi Eskişehir'de toprağa verildi.

Eskişehir - Şehit Uzman Çavuş Melih Özcan Eskişehir'de Toprağa Verildi, System.String[]

Şehit uzman çavuş Melih Özcan Eskişehir'de toprağa verildi


FIRAT Kalkanı Harekatı kapsamında yürütülen El Bab operasyonunda şehit düşen askerlerden Piyade Uzman Çavuş 26 yaşındaki Melih Özcan, memleketi Eskişehir'de toprağa verildi.


Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatında hava saldırısında şehit olan evli 2 çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Melih Özcan'ın cenazesi dün akşam askeri uçakla Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı'na getirildi. Şehidin cenazesi bugün öğleyin eski Hava Hastanesi olan Yunus Emre Devlet Hastanesi 2 Eylül Hizmet Binası morgundan alınarak törenin yapılacağı Reşadiye Camii'ne götürüldü.


Cenaze törenine Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ak Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Muharip Hava Kuvveti Komutan Yardımcısı Korgeneral İsmail Güneykaya, şehidin babası Mehmet Özcan, annesi Melek Özcan, kardeşleri Merve, Fatma ve Ramazan Özcan, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.


Şehidin eşi 21 yaşındaki Ayşe Özcan, çocukları 16 aylık Melek Nur ve 15 günlük Mehmet'le birlikte törenin yapıldığı caminin yanına araçla getirildi. Şehit eşi ve çocukları, tören süresince araç içerisinde kaldı.


Eskişehir Valiliği'nde şoför olarak çalışan baba Mehmet Özcan, diğer oğlu Ramazan Özcan'la birlikte şehit oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Baba Mehmet Özcan, "Vatan sağolsun. Doyamadım yavruma. Doyamadım sana aslanım. Düşmanlar görsün. Bir oğlum kaldı, onu da veriyorum. Vatan için, bayrak için, ezan için bir oğlum daha feda olsun" dedi.


Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehit uzman çavuş Melih Özcan'ın Türk Bayrağı'na sarılı tabutu askerlerin omzunda top arabasına kadar taşındı. Anne Melek Özcan ile oğlu Ramazan Özcan asker selamında durdu. Şehidin tabutu daha sonra top arabasından alınarak cenaze aracına konuldu. Şehit Piyade Uzman Çavuş Melih Özcan, Eskişehir'in Günyüzü İlçesi'ne götürülerek Gümüşkonak Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

Haber Yayın Tarihi: 25.11.2016 03:43 Kaynak: DHASon Dakika

Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti