Eskişehirliler, Paskalya Adası ve Mu Uygarlığı İle Tanıştı - Son Dakika

Eskişehirliler, Paskalya Adası ve Mu Uygarlığı İle Tanıştı

02.04.2015 14:48
Eskişehirliler, Paskalya Adası ve Mu Uygarlığı İle Tanıştı, System.String[]

Aktiffelsefe'de "Paskalya Adası ve Mu Uygarlığı" konferansı gerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen konferansta; Paskalya Adası ve Mu Uygarlığı hakkında bilgiler verildi.

Konferans, Paskalya Adası'nda da bulunmuş olan ve Mu uygarlığı hakkında yıllardır araştırmalar yapan Aktiffelsefe Kültür Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Ezgi Uzgel tarafından sunuldu.

Paskalya Adası, Pasifik Okyanusu'nda bulunmaktadır ve resmi olarak Şili'ye bağlıdır. Adada, Batı tarafından keşfedildiğinden beri bütün araştırmacıların ilgisini çeken 10 metre boyunda, yerli halkın Moai dediği heykeller bulunur. Bu heykellerin ezoterik kaynaklarda geçen Mu uygarlığıyla bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Bu adadan ve Mu uygarlığından ilk kez Secret Doctrine eserinde hanım efendi filozof Helena Petrovna Blavatsky bahsetmiştir. O zamandan beri de Mu uygarlığıyla ilgili araştırmalar devam etmektedir.

Sayın Uzgel; kültürleri ve uygarlıkları yakından tanımak, incelemek ve bilgi sahibi olmak isteyenleri Aktiffelsefe'nin temel faaliyeti olan Felsefe ve Psikoloji seminerlerine davet etti. En yakın tanıtım semineri tarihi 5 Nisan Cumartesi günü saat 17:00 de Işıklar Mh. Gültuğrul Sk. No:6'da Aktiffelsefe Dernek binasında gerçekleşecektir.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Eskişehirliler, Paskalya Adası ve Mu Uygarlığı İle Tanıştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Son Dakika: Diego Armando Maradona hayatını kaybetti Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir