Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı - Son Dakika

Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı

05.01.2012 14:40
Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı, System.String[]

Eskişehirspor Kulüp Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanvekili ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal'ında aralarında bulunduğu 10 kişi hakkında zimmet iddiasıyla ilgili dava açıldığı öğrenildi.şikayete konu olan Pancar Kooperatifi'nde ki usulsüzlük iddialarının araştırılması için çalışma başlattı.

Eskişehirspor Kulüp Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanvekili ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal'ında aralarında bulunduğu 10 kişi hakkında zimmet iddiasıyla ilgili dava açıldığı öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı'na geçtiğimiz yıl yapılan 21 kişilik şikayet başvurusunun ardından,

şikayete konu olan Pancar Kooperatifi'nde ki usulsüzlük iddialarının araştırılması için çalışma başlattı. Savcının talimatı ile harekete geçen Eskişehir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında geçtiğimiz Mayıs ayında kooperatif binasına gelerek pek çok evrak ile bilgisayarlara el koymuştu. Polis tarafından el konulan evraklar ve bilgisayar verilerini incelemeye alan Cumhuriyet Savcısı, iddia edilen usulsüzlük olaylarını araştırdı. Kooperatifteki usulsüzlük iddiaları ile ilgili olarak iddianamesini hazırlayan savcılık, pancar kooperatifi yöneticileri hakkında yargılama istediği bu iddianameyi Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Pancar Kooperatif'ine aday olan ve seçimi kaybeden Tarık Ünal, Halil Ünal'ın, 'İştirak halinde birden fazla kooperatifin basit zimmeti, iştirak halinde zincirleme şeklinde birden fazla ihaleye fesat karıştırma, 1163 sayılı kanunla düzenlenen denetim görevini ihmal ettiğinden dolayı Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma açıldığını iddia etti.

Savcılık tarafından hazırlanan ve 10 kişi hakkında çeşitli suçlardan cezalandırılmalarını talep eden iddianameyi Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi de kabul etti. Mahkemeye sunulan iddianamenin görüşülmesi için mahkeme tarihi de belirlendi. İddianamede adı geçen 10 kişi, 16 Mart 2012'de yapılacak olan ilk duruşmada hakim huzuruna çıkarılacak. - ESKİŞEHİR

Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı
Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı
Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eskişehirspor Kulüp Başkanı ve Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal Hakkında Dava Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı