Esnafa Can Suyu Kredileri - Son Dakika

Esnafa Can Suyu Kredileri

12.01.2012 11:00
Esnafa Can Suyu Kredileri, System.String[]

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Göller Bölge Birliği Başkan Vekili ve Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, 2011 yılında Antalya, Isparta ve Burdur'daki esnafa 250 milyon lira kredi kullandırdıklarını söyledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Göller Bölge Birliği Başkan Vekili ve Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, 2011 yılında Antalya, Isparta ve Burdur'daki esnafa 250 milyon lira kredi kullandırdıklarını söyledi.

Kolpak, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Tuncer Çetinkaya'yı ziyaret etti. Çetinkaya'ya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin çalışmalarını anlatan Kolpak, esnafa, işlerini büyütmeleri, ekonomik açıdan canlılık kazanmaları amacıyla yıllık yüzde 6 faizle kredi kullandırdıklarını söyledi.

Kooperatif kredilerinin, bankalara göre hem faiz hem de vade açısından daha avantajlı olduğunu kaydeden Kolpak, "Esnafımıza kredilerimizle can suyu veriyoruz, toparlanmalarını, kendilerini daha da geliştirmelerini sağlıyoruz" dedi.

Göller Bölgesi Birliği'ne bağlı 37 kooperatifin faaliyet gösterdiğini belirten Kolpak, "Antalya, Isparta ve Burdurlu esnafımıza bir yılda 250 milyon lira kredi verdik. Büyük bir kısmını da Antalyalı esnafımız aldı" diye konuştu.

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kapsamında da 2011 yılında 400 esnafa 18 milyon lira kredi kullandırdıklarını kaydeden Kolpak, hala kredi bekleyen esnaf olduğunu belirtti.

Kolpak, esnafa makine, teçhizat konularında hazırladıkları projelere karşılık maddi destekte bulunduklarını, ancak esnafın bu uygulamaya yeterince ilgi göstermediğini söyledi. Kolpak, bu yıl daha fazla esnafın projeleriyle gelip, desteklerden faydalanmasını beklediklerini ifade etti.

Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Çetinkaya da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

- BURDUR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Esnafa Can Suyu Kredileri - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Isparta'daki yangına Dağ Komando Okulu Komutanlığı müdahale edecek 00:55 Isparta'daki yangına Dağ Komando Okulu Komutanlığı müdahale edecek Oyuncu Alperen Duymaz kendisine yazılan 23:50 Oyuncu Alperen Duymaz kendisine yazılan "vatan haini" yorumuna sessiz kalamadı Milas'ta termik santral yakınlarına ulaşan yangın nedeniyle bölge boşaltılıyor 23:09 Milas'ta termik santral yakınlarına ulaşan yangın nedeniyle bölge boşaltılıyor
Otobüsteki kız, saçları ıslanınca cinsel saldırıya uğradığını anladı! Suçunu itiraf eden sapık muavin tutuklandı 22:45 Otobüsteki kız, saçları ıslanınca cinsel saldırıya uğradığını anladı! Suçunu itiraf eden sapık muavin tutuklandı Yanlış yere su döken helikopter pilotuna vatandaştan küfürlü tepki 21:11 Yanlış yere su döken helikopter pilotuna vatandaştan küfürlü tepki Son Dakika: Manavgat yangınıyla ilgili 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı 19:47 Son Dakika: Manavgat yangınıyla ilgili 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı
Galatasaray'ın efsane futbolcusu Sneijder'in eski eşi Yolanthe'den ağızları açık bırakacak itiraf: Yıllar önce bir kızla ilişkim oldu 18:11 Galatasaray'ın efsane futbolcusu Sneijder'in eski eşi Yolanthe'den ağızları açık bırakacak itiraf: Yıllar önce bir kızla ilişkim oldu THK'nın eski yöneticisinden ezber bozan çıkış: Kiralık uçaklarla yangınlar söndürülemez çünkü para kazanıyorlar 15:37 THK'nın eski yöneticisinden ezber bozan çıkış: Kiralık uçaklarla yangınlar söndürülemez çünkü para kazanıyorlar
Advertisement