Esnafın Kaldırım Şikayetini Desob Başkan Bayram'a İletecek - Son Dakika

Esnafın Kaldırım Şikayetini Desob Başkan Bayram'a İletecek

12.01.2012 16:56
Esnafın Kaldırım Şikayetini Desob Başkan Bayram'a İletecek, System.String[]

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan kaldırım işgallerinin sona erdirilmesi projesi ile esnafların kaldırımlara sattıkları mal ve ürünleri çıkarması yasaklandı.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı kaldırımların işgal edilmesi konusunda belediye ile görüşmeler yapacak

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan kaldırım işgallerinin sona erdirilmesi projesi ile esnafların kaldırımlara sattıkları mal ve ürünleri çıkarması yasaklandı.

Kararlılıkla uygulanan projeye karşı çıkan esnaflar ise iki kez belediyeye giderek yetkililer ile görüşme talebinde bulundular. Fakat uygulamanın kararlı bir şekilde yürüyeceğini öğrenen esnaflar çareyi DESEB'ta aradı. DESOB'ta yapılan toplantıda bir araya gelen esnaflar sorunlarını Başkan Mustafa Kayıkçı'ya anlattılar.

Kayıkçı, "Esnaflardan gelen talepleri değerlendireceğiz. Fakat bugüne kadar belediyenin yaptığı çalışmanın kararlılıkla devam ettiğini görüyoruz. Düzce Belediyesi'nin bundan önce kaldırım işgalleri konusunda bazı esneklikler sağladığını da biliyoruz. Esnaflarımız bu durum karşısında kural ihlalleri yaparak belediyenin müsaade ettiği sınır dışına çıktı. Bu yüzden bizim savunacak durumumuz pek yok. Fakat yinede isteklerimizi Düzce Belediye Başkanı'na ileteceğiz" dedi.

Düzce'de yaklaşık 50 yıldır esnaflık yapan Vasfi Karabulut ise, daha önce bu konuda Esnaflar tarafından hatalar yapıldığının farkında olduklarını vurgulayarak "Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bizzat dükkanıma gelerek bana kaldırımda belli alana ürün yerleştirebileceğimi söyledi. O dönemde ben başta olmak üzere esnaf arkadaşlımız bu uyarıyı hiçe sayarak, mallarımızı caddeye kadar çıkardık. Şimdi yapılan uygulama ise vatandaşları memnun ediyor. Fakat biz siftah yapamıyoruz" dedi.

Toplantı sonunda, esnaflardan gelen şikayet ve istekler tek tek dinlenerek, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram'a ulaştırılmak üzere not edildi. - DÜZCE

Esnafın Kaldırım Şikayetini Desob Başkan Bayram'a İletecek
Esnafın Kaldırım Şikayetini Desob Başkan Bayram'a İletecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Esnafın Kaldırım Şikayetini Desob Başkan Bayram'a İletecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi