Esnek çalışma düzenlemesinde tartışmalı 2 madde geri çekiliyor - Son Dakika

Esnek çalışma düzenlemesinde tartışmalı 2 madde geri çekiliyor

10.11.2020 13:17

TÜRK-İŞ Başkanı Ergun Atalay, bugün Mecliste AK Parti kurmaylarıyla bir araya geliyor. Genel Kurul'da öğleden sonra görüşmelerine devam edilecek istihdam paketinde iki yıla kadar koşulsuz sözleşme yapılmasını öngören maddenin kaldırılacağı belirtildi.

Pandemi koşullarında artan işsizliğe karşı "istihdam artışı" ve yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle kamu borçlarına yapılandırma gerekçesiyle hazırladığı 51 maddelik teklifin iki tartışmalı maddesi geri çekiliyor.

SÖZLEŞMELERİN 2 YILA KADAR KOŞULSUZ OLARAK YAPILMASI ÖNGÖRÜLÜYORDU

25 yaş altı ve 50 yaş üstündekiler için şart aranmaksızın belirli süreli iş sözleşmelerin iki yıla kadar koşulsuz olarak yapılması öngörülüyordu.

SENDİKALAR KARŞI ÇIKIYOR

Sendikalar; çalışanların kıdem ve ihbar tazminatıyla işe iade davası hükümlerinden yaralanmadığı için buna şiddetle karşı çıkıyor.

Esnek çalışma düzenlemesinde tartışmalı 2 madde geri çekiliyor

Son Dakika Ekonomi Esnek çalışma düzenlemesinde tartışmalı 2 madde geri çekiliyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)
  • Reiss : Sayın Yetki Sendika ve Millet vekillerime tesekkür ederiz lütfen işci.haklarını koruyan yasalarıda çıkarmanız ümidiyle.çalışan kesim Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Lider Beşiktaş Göztepe'yi konuk ediyor! Canlı anlatım Avrupa Birliği, korona aşısı üreticilerine dava açmaya hazırlanıyor Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi Hastaneye giderken direksiyon başında rahatsızlanan sürücü, yaşamını yitirdi Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten evlenecek çiftlere öneri: Şimdi altın almanın tam zamanı Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler