Esrarla yakalandı, kuryeliği ağabeyinin ameliyatı için yaptığını söyledi - Son Dakika

Esrarla yakalandı, kuryeliği ağabeyinin ameliyatı için yaptığını söyledi

16.12.2022 10:21
Esrarla yakalandı, kuryeliği ağabeyinin ameliyatı için yaptığını söyledi

BOLU'da, sakatat dolu çuvallar içerisinde 4 kilo 446 gram esrarla yakalanan Mehmet Sait Ablak (19), 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 30 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davada, uyuşturucu kuryeliğini ağabeyinin ameliyat masrafını karşılamak için 12 bin TL karşılığında yaptığını...

BOLU'da, sakatat dolu çuvallar içerisinde 4 kilo 446 gram esrarla yakalanan Mehmet Sait Ablak (19), 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 30 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davada, uyuşturucu kuryeliğini ağabeyinin ameliyat masrafını karşılamak için 12 bin TL karşılığında yaptığını öne sürdü.

Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, TEM Otoyolu'nda 7 ay önce uygulama sırasında bir kamyonu durdurdu. Kamyonda yapılan aramada, sakatat ve et çuvallarının içerisinde 4 kilo 446 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan kamyonun şoförü Mehmet Sait Ablak tutuklandı.

Mehmet Sait Ablak, hakkında 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçlamasıyla 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Sait Ablak katıldı. Duruşmada kendisini savunan Ablak, uyuşturucu madde taşıma işini bıçaklanan ağabeyinin tedavisi için yaptığını öne sürerek, "Uyuşturucu madde taşıma işini ağabeyimin bıçaklanması ve 10 bin liralık ameliyat masrafını karşılamak için 12 bin lira karşılığı kabul ettim. Bana İ.Ü. isimli şahıs uyuşturucuları verdi. Ben de sakatat işi yaptığım için ve yakalanmamak için uyuşturucuları 11 adet sakatat ile et çuvallarının içine koydum. 6 çuvalı Ankara'da teslim ettim. 5 çuvalı da İstanbul'a götürmek isterken, Bolu'da yapılan yol uygulamasında narkotik köpeğinin tepki vermesiyle yakalandım" dedi.Ablak, çok pişman olduğunu, eğitimine ve eskiden olduğu gibi futbol oynamaya devam etmek istediğini belirterek tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Bolu'da yolcunun şapkasına sakladığı uyuşturucu 'Asır'ın hassas burnundan kaçmadı Bolu'da yolcunun şapkasına sakladığı uyuşturucu 'Asır'ın hassas burnundan kaçmadı İstanbul'da uyuşturucu ticareti yapan zanlı yakalandı İstanbul'da uyuşturucu ticareti yapan zanlı yakalandı Genç çiftçi binbir emekle toplayıp 30 liraya satıyor: Vatandaş yoğun ilgi gösteriyor Genç çiftçi binbir emekle toplayıp 30 liraya satıyor: Vatandaş yoğun ilgi gösteriyor

Son Dakika Güncel Esrarla yakalandı, kuryeliği ağabeyinin ameliyatı için yaptığını söyledi - Son Dakika


Advertisement