Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin'de Sergilendi - Son Dakika

Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin'de Sergilendi

31.10.2016 17:23
Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin'de Sergilendi, System.String[]

Katılım bankacılığında 30 yıllık deneyimiyle hizmet eden ve sanata yaptığı katkılarla dikkat çeken Albaraka, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı hat ve tezhip sergilerine Berlin'i de ekledi.

Türkiye'nin ilk katılım bankası Albaraka'nın hat koleksiyonu dünyayı dolaşarak farklı ülkelerdeki sanatseverlerle buluşuyor. Yunus Emre Enstitüsü tarafından Almanya'nın başkenti Berlin'de açılan ve sanatseverlerin beğenisine sunulan sergide, birbirinden değerli 40 sanatçının eserinin yer aldı. Serginin küratörlüğünü ise Prof. Uğur Derman ve Dr. Çiçek Derman üstlendi.

Bugüne kadar hat eserlerinden oluşan sergilerle dünyanın dört bir yanında hat sanatının gelişmesi için önemli katkıda bulunan Albaraka'nın sanata verdiği desteğin süreceğini ifade eden Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, "Bugüne kadar hat eserlerinden oluşan koleksiyonumuza ait eserleri, Amerika Birleşik Devletleri, Küba, Macaristan, Polonya gibi dünyanın farklı noktalarında sergiledik. Şimdi ise Almanya'nın başkenti Berlin'de sergimizi açtık. Hassas bir çalışma sonunda belirlenen eserlerin, devraldığımız kültürel mirasın aynı sorumlulukla gelecek nesillere taşınması için ilham kaynağı olacağını umut ediyoruz" diye konuştu.

Serginin dünyanın farklı kentlerinde açılmaya devam edeceğini belirten Utku, Hadis-i Şerifler, ayetler, dua gibi en etkileyici metinlerden oluşan 40 eşsiz sanat eserini yakın zamanda Köln ve Paris'teki sanatseverlerin ilgisine sunacaklarını da belirtti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Eşsiz Hat Sanatı Eserleri Berlin'de Sergilendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Szalai golü atar atmaz Altay'ın formasına koştu ve arkadaşına mesaj yolladı Szalai golü atar atmaz Altay'ın formasına koştu ve arkadaşına mesaj yolladı Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında Szalai ile durumu eşitledi! Canlı anlatım Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında Szalai ile durumu eşitledi! Canlı anlatım Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Usta oyuncu Erol Demiröz, 81 yaşında hayatını kaybetti Usta oyuncu Erol Demiröz, 81 yaşında hayatını kaybetti Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı