Esu Türkiye'nin Bu Yılki İlk Münazara Akademisi Düzenlendi! - Son Dakika

Esu Türkiye'nin Bu Yılki İlk Münazara Akademisi Düzenlendi!

04.07.2014 11:16
Esu Türkiye'nin Bu Yılki İlk Münazara Akademisi Düzenlendi!, System.String[]

50 sayıda lise öğrencisinin katıldığı ESU Türkiye Münazara Akademisi gençlerin kendilerini uluslararası alanda daha iyi ifade edebilmelerine imkân tanıyor.

ESU Türkiye'nin (English Speaking Union – İngilizce Konuşanlar Derneği) bu yılki ilk Münazara Akademisi geçtiğimiz günlerde Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsünde yapıldı. Lise öğrencilerine yönelik olarak tasarlanan ve 50 sayıda öğrencinin katılımıyla tamamlanan akademi, gençlerin dil hâkimiyetlerini ve münazara kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Dünya münazara şampiyonlarından yeni nesle tüyolar

Program kapsamında sunulan temel ve ileri seviyede münazara eğitimleri Harvard Üniversitesi'nden öğrenciler ve uluslararası münazara şampiyonalarında başarı elde etmiş Slovenyalı mentorlar tarafından verildi. Eğitimde her gün, Oxford ve Cambridge gibi prestijli eğitim kurumlarından gelen ve alanlarında uzman konuşmacılar "İletişim ve Münazara Yoluyla Diyaloğu Güçlendirmek" başlığı altında kendi sektörleri ve ilgi alanlarına dair birer saatlik konuşmalar gerçekleştirerek gençlere sektör bilgisi de sundu. Halihazırda Harvard'daki eğitimlerini sürdüren Avustralyalı ve Svazilandlı iki mentorun Dünya Liseler Münazara Şampiyonluğu'nda elde ettikleri başarı dereceleri bulunuyor. Türk öğrencilere münazara eğitimi sunan diğer iki Slovenyalı mentordan biri münazara milli takımının koçluğunu yaparken, diğer mentor da Dünya Liseler Münazara Şampiyonluğu'nda çeşitli başarılara imza atmış bulunuyor. Eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Emre Gönensay, Baker & McKenzie Yönetici Ortağı Daniel R. Matthews ve ESU Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar gibi iş dünyasının önemli isimlerinin verdiği seminerler sayesinde katılımcılar hukuk, siyaset ve Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi gibi münazarayı yakından ilgilendiren konular hakkında daha geniş bilgi sahibi olup merak ettikleri soruların yanıtlarını bulabildiler.

3 katılımcı İngiltere'ye gidiyor!

Münazara Akademisi katılımcıları, deneyimledikleri her seminer ve atölye çalışması sonrasında gruplara ayrılarak, edindikleri münazara bilgilerini anında sınama fırsatı buldular. ESU Türkiye Münazara Akademisi'ne FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi, Galatasaray Lisesi, Fenerbahçe Koleji, Kadir Has Anadolu Lisesi, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Robert Koleji, Hisar Eğitim Vakfı, FMV Işık Okulları Erenköy, Kabataş Erkek Lisesi, İELEV Eğitim Kurumları ve MEF Lisesi'nden öğrenciler katıldı.

Katılımcılar arasında en yüksek gelişimi kaydeden Lara Yılmaz (FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi), Oğuzhan Yılmaz (Robert Koleji) ve Murat Erdoğan (FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi), önümüzdeki sene İngiltere'de düzenlenecek olan ESU Debate Camp'e (ESU Münazara Kampı) gönderilecek ve edindikleri münazara deneyimini uluslararası çapta sınama imkânı bulacak.

ESU Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar, Münazara Akademisi hakkında şunları söyledi: "Gençlerimizin uluslararası iş, sanat, spor, müzik ve daha birçok sahada kendilerini olabilecek en iyi şekilde ifade etmeleri, iyi birer konuşmacı olmalarından geçiyor. ESU Türkiye olarak amacımız, erken yaşlarda alınacak münazara eğitimi ile çocuklarımızın kendilerini ifade yetkinliklerini daha ileri bir seviyeye taşımaktır."

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Esu Türkiye'nin Bu Yılki İlk Münazara Akademisi Düzenlendi! - Son Dakika


Son Dakika

Koronanın bir etkisi daha ortaya çıktı: Ağız yapısını değiştiriyor Koronanın bir etkisi daha ortaya çıktı: Ağız yapısını değiştiriyor Ebru Gündeş, ihanet iddialarının ardından Reza Zarrab'ın yanına gitti Ebru Gündeş, ihanet iddialarının ardından Reza Zarrab'ın yanına gitti 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' nedeniyle giden olmadı 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' nedeniyle giden olmadı Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Kulakların içinden neler çıktı neler: Aralarında kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru da var Kulakların içinden neler çıktı neler: Aralarında kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru da var Kolombiya'da vergi reformu tansiyonu yükseldi: Evdeki insanları diri diri yakmak istediler Kolombiya'da vergi reformu tansiyonu yükseldi: Evdeki insanları diri diri yakmak istediler Koca belediyede çalışacak kimse kalmadı! Belediye başkanı tek başına hizmet veriyor Koca belediyede çalışacak kimse kalmadı! Belediye başkanı tek başına hizmet veriyor
Advertisement