Ethem Sancak Hakkında 'Örgüt' Kurduğu Gerekçesiyle Suç Duyurusu - Son Dakika

Ethem Sancak Hakkında 'Örgüt' Kurduğu Gerekçesiyle Suç Duyurusu

25.02.2015 12:34
Ethem Sancak Hakkında 'Örgüt' Kurduğu Gerekçesiyle Suç Duyurusu, System.String[]

CHP'li Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında "suç işlemek için örgüt kurmak" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında "suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları" gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Suç duyurusunu, müşteki Umut Oran adına vekili Av. Haluk Pekşen bugün Ankara Başsavcılığı'na yaptı. Konu hakkında yazılı bilgi veren Umut Oran, "İktidarı elinde bulunduran muktedirler, Goebbels taktikleriyle ne kadar büyük yalan söylerse söylesin bu iftirayı atanlardan hesap soracağım. Ethem Sancak ve sahibi olduğu havuz gazetelerinin yöneticileri hakkında çete kurup, suç uydurdukları gerekçesiyle bugün suç duyurusunda bulundum. CHP Genel Merkezi de 30'u aşkın suç duyurusunda bulundu, ben de hem idari, hem adli her yoldan 18 ayrı girişimde bulundum. Bu işin peşini bırakmayacağız." dedi.

SUÇ DUYURUSU YAPILAN İSİMLER

Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 267, 220, 316. ve 271. maddelerine göre yapılan suç duyurusunda şikayet edilenlerin isimleri ve görevleri şöyle sıralandı:

Ethem Sancak (Akşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi)

Murat Kelkitlioğlu (Akşam Gazetesi Gen.Yay.Yön.)

Onur Demirhisar (Akşam Gazetesi Yazı İşl. Mdr.)

Turgay Güler (Güneş Gazetesi Gen.Yay.Yönetmeni)

Zafer Polat (Güneş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü)

Murat Sancak (Star Medya Yayıncılık A.Ş.)

Nuh Albayrak (Star Gazetesi Genel Yayın Yön.)

Yücel Koç (Star Gazetesi Yayın Koordinatörü)

Filiz Güler (Star Gazetesi Yazı İşleri Müdürü)

Ethem Sancak Hakkında 'Örgüt' Kurduğu Gerekçesiyle Suç Duyurusu
Ethem Sancak Hakkında 'Örgüt' Kurduğu Gerekçesiyle Suç Duyurusu

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Ethem Sancak Hakkında 'Örgüt' Kurduğu Gerekçesiyle Suç Duyurusu - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Efsane futbolcu Ronaldinho, müstehcen görüntülerin olduğu klipte oynadı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu Cani koca, kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşladı