Etiyopya ve Cibuti, askeri ilişkilerin geliştirilmesi konusunda anlaştı - Son Dakika

Etiyopya ve Cibuti, askeri ilişkilerin geliştirilmesi konusunda anlaştı

11.06.2021 17:40
Etiyopya ve Cibuti, askeri ilişkilerin geliştirilmesi konusunda anlaştı, System.String[]

Doğu Afrika ülkelerinden Etiyopya ile Cibuti'nin askeri ilişkilerin geliştirilmesine yönelik anlaşmaya vardığı bildirildi.

Doğu Afrika ülkelerinden Etiyopya ile Cibuti'nin askeri ilişkilerin geliştirilmesine yönelik anlaşmaya vardığı bildirildi.

Etiyopya'nın Cibuti Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Etiyopya Genelkurmay Başkanı General Berhanu Jula'nın, Cibutili mevkidaşı General Zakaria Cheikh İbrahim ile iki ülke sınır ve bölge güvenliğinin arttırılmasına yönelik bir araya geldiği bildirildi.

Açıklamada, iki ülke arasında varılan anlaşmayla askeri konuda bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra ortak eğitim yapılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

Etiyopya-Cibuti hattının barış koridoru haline getirilmek istendiği vurgulanan açıklamada, karayla çevrili Etiyopya'nın Cibuti üzerinden deniz ticaretine açılabileceğine dikkati çekildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Etiyopya ve Cibuti, askeri ilişkilerin geliştirilmesi konusunda anlaştı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Nejat İşler siyasete atıldı! Seçmene ilk mesajını 20:58 Nejat İşler siyasete atıldı! Seçmene ilk mesajını "şimdi tam zamanı" diyerek verdi Çocuk kitabında büyük skandal! Baba ve kız arasındaki evlilik meşru gösterildi 20:41 Çocuk kitabında büyük skandal! Baba ve kız arasındaki evlilik meşru gösterildi Galatasaray'dan KAP açıklaması: Kulübümüze uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır 20:16 Galatasaray'dan KAP açıklaması: Kulübümüze uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır
Kaldırımdakiler nefeslerini tutarak izledi! 2 çocuk kurşunların arasında kaldı 19:31 Kaldırımdakiler nefeslerini tutarak izledi! 2 çocuk kurşunların arasında kaldı Meteoroloji'den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı! Bu sefer çok fena vuracak 19:10 Meteoroloji'den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı! Bu sefer çok fena vuracak PTT'den 170 bin lira çalan şüpheli, başka şubede çalışan güvenlik görevlisi çıktı 19:05 PTT'den 170 bin lira çalan şüpheli, başka şubede çalışan güvenlik görevlisi çıktı
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP İzmir İl Binası'na düzenlenen saldırıyı kınadı: Fail en ağır cezayı alacak 17:57 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP İzmir İl Binası'na düzenlenen saldırıyı kınadı: Fail en ağır cezayı alacak Bir dönemin aranan turizmcisi içler acısı halde ortaya çıktı 17:38 Bir dönemin aranan turizmcisi içler acısı halde ortaya çıktı
Advertisement