Son Dakika Haberleri: -Etruşka Armudu 2. Kez Çiçek Açtı

-Etruşka Armudu 2. Kez Çiçek Açtı

5 yıl önce

ANTALYA(İHA) Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Küçükköy ovasında Halil Koparan isimli çiftçi bahçesine diktiği Etruşka armut ağacı bu yıl ikinci kez meyve verecek.

-Etruşka Armudu 2. Kez Çiçek Açtı, System.String[]
ANTALYA(İHA) Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Küçükköy ovasında Halil Koparan isimli çiftçi bahçesine diktiği Etruşka armut ağacı bu yıl ikinci kez meyve verecek.

Üzerinde armut olmasına rağmen yeniden çiçeklenen ağaç, görenlerin ilgisini çekiyor.

Halil Koparan isimli çiftçi, armut ağacını 4 yıl önce diktiğini belirterek, "Bu yıla gelene dek, normal zamanda çiçek açtı ve ürün verdi. İlk hasadımızı Temmuz sonunda yapmıştık. Eylül ayı itibariyle ağaçlarda kısım kısım çiçeklenmeler oluştu. 2. Ürünümüz Ekim sonunda toplanacak. Beyaz beyaz çiçekler açtığını görünce hayret ettim. İlk kez böyle bir olayla karşılaştım" dedi.

Çiftçi Halil Koparan, "Etruşka armudu, ılıman iklim meyvesi olduğu için dikim yaptım. Kış soğuklarına elmadan daha az dayanıklı olduğunu öğrendim. Ovamızda geçirgen, derin, sıcak ve besin maddelerince zengin olduğu için Etruşka armudunu tercih ettim" dedi.

Korkuteli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri ise bu tür olaylara ender rastlandığını belirterek, "Armut ağacının çiçeklenmesinde en büyük etken hava şartlarıdır. Havalar gündüzleri sıcak, geceleri serin geçiyor. Bu durum da bazı erik, elma ve armut ağaçlarının aldanıp çiçek açmasına sebep olur" dediler. - ANTALYA


Yavaşlayan iPhone'lar İçin Güncelleme Geliyor Baba Suç Duyurusunda Bulundu, Karar Çıktı! Adnan Oktar İki Kediciğine 6 Ay Yaklaşamayacak
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz