AB ülkeleri 540 milyar euroluk koronavirüs kurtarma paketinde anlaştı - Son Dakika

AB ülkeleri 540 milyar euroluk koronavirüs kurtarma paketinde anlaştı

Avrupa Birliği ülkeleri, uzun süren tartışmaların ardından koronavirüsün etkilerine karşı yaklaşık 540 milyar euroluk kurtarma paketinde uzlaşı sağladı.

Avrupa Birliği (AB) maliye bakanları; üye ülkeleri, AB içindeki şirketler ve çalışanlarını koronavirüs (Kovid-19) krizine karşı korumak için kullanılmak üzere 540 milyar euro büyüklüğünde bir yardım paketinde anlaştı. Anlaşmanın ardından önümüzdeki günlerde, AB ülkelerinin liderleri, yardım paketinin kullanılması ve bu kapsamda ayrıca "koronatahvil" adı verilen tahvillerin çıkarılması konularını da görüşecek.

ANLAŞMA İKİ GÜN SÜREN TARTIŞMALARIN ARDINDAN SAĞLANDI

Paket üzerindeki anlaşma, Kovid-19 salgınından en çok etkilenen İtalya ve İspanya'nın karşı çıkması ve Hollanda'nın da "kaynakların çok düşük maliyetlerle" kullandırılmasına karşı durması nedeniyle iki gün süren tartışmaların sonunda sağlanabildi.

EN BÜYÜK DESTEĞİ ALMANYA VE FRANSA VERDİ

Telekonferans yöntemiyle toplam 16 saat süren tartışmalar sırasında, paketin çıkarılması konusunda, Euro Grubu Başkanı Mario Centeno'ya en büyük desteği ise Almanya ve Fransa verdi.

AB ülkeleri 540 milyar euroluk koronavirüs kurtarma paketinde anlaştı

Son Dakika

Ordulu vatandaş, 200 bin dolara satmadığı gizemli taşı Erdoğan'a teslim etmek istiyor İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak Yükselişe geçen altının gram fiyatı 377,5 liradan işlem görüyor Tarihi İpek Yolu üzerinde kurduğu su değirmeninde tahin üretip kilosunu 35 liradan satıyor Bakan Albayrak'ın dün müjdesini verdiği destek paketinin detayları belli oldu Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı THY, koronavirüs nedeniyle ilk çeyrekte 2 milyar 23 milyon TL zarar etti Çay hasadında benzinli çay toplama makinesi yasaklandı Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Merkez Bankası'nın rezervleri 86,3 milyar dolara geriledi Karantina döneminde vatandaş 48 ton altın aldı Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fırsatçılık ve stokçuluğun önüne geçmek için göreve başlıyor Son dakika: Hızlı tren seferleri 07.00 itibarıyla başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı