Euroleague'e Yeni Format Geldi - Son Dakika

Euroleague'e Yeni Format Geldi

12.01.2012 23:50
Euroleague'e Yeni Format Geldi, System.String[]

THY Euroleague'de gelecek sezondan itibaren yeni bir formatın uygulanacağı ve maç günlerinde yeni bir düzenlemeye gidileceği açıklandı.

THY Euroleague'de gelecek sezondan itibaren yeni bir formatın uygulanacağı ve maç günlerinde yeni bir düzenlemeye gidileceği açıklandı.

Yeni uygulamaya göre, ön eleme turu tek ayaklı olacak. 8 takımın yer alacağı ve turnuva formatında yapılacak ön eleme maçları sonucunda bir takım (eskiden 2 idi) normal sezon gruplarında yer alma hakkını elde edecek.

24 takımlı 4 gupta oynanan normal sezon maçlarında bir değişikli yok ancak bir sonraki ayak olan TOP 16 turunda önemli yenilikler olacak.

Buna göre, Normal sezonda 6'şar takımın mücadele edeceği 4 grupta, bu maçlar sonuncunda gruplarında 4 sırayı alan takımlar TOP 16'da iki gruba ayrılacak. (Eskiden kura çekimi ile dört yeni grup oluşturuluyordu.) Bu yeni uygulamada yeni bir kura çekimi de olmayacak.

Eşleşmeler şu şekilde oluşacak:

E Grubu: A1, B2, C3, D4, C1, D2, A3, B4

F Grubu: B1, C2, D3, A4, D1, A2, B3, C4

Bu yeni uygulama sonucunda, çeyrek finale uzanan yolu, 6 maçlık ikinci grup maçları yerine toplam 14 maçlık bir periyot belirleyecek.

E ve F gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar çapraz eşleşme sonucunda çeyrek finalde karşılaşacak. 5 maçlık çeyrek final serilerinde 3 galibiyete uzanan takım Final Four'a kalacak.

MAÇ GÜNLERİNE YENİ AYARLAMA

Bir diğer değişiklik de maç günlerinde yaşanacak. THY Euroleague maçları, yeni sezondan itibaren, çarşamba ve perşembe günleri yerine perşembe ve cuma günleri oynanacak. Böylece bu sezon başı denenen cuma maçları, yeni sezondan itibaren her hafta uygulanacak.

Euroleague'e Yeni Format Geldi

- Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Euroleague'e Yeni Format Geldi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı G.Saray'da ikinci eleman krizi! Terim'le yönetim karşı karşıya geldi 5 gündür üst üste düşen dolar, 7,80'den işlem görüyor Futbola geri dönen Survivor Aycan rahatsızlandığını sosyal medya hesabından duyurdu Hayat mücadelesi veren anneden yardım çığlığı: Çocuklarımla sokakta kalmak istemiyorum Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 9 ilde bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak