Son Dakika Haberleri: Eurovision Şarkı Yarışması'nda Madonna'nın Dansçısı Filistin Bayrağıyla Sahneye Çıktı

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Madonna'nın Dansçısı Filistin Bayrağıyla Sahneye Çıktı

3 ay önce

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de düzenlenen 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nın kazananı belli oldu. Yarışmaya boykot çağrısı yapılmasına rağmen sahneye çıkan Madonna ve yarışma sırasında açılan Filistin bayrakları damga vurdu.

Türkiye'nin katılmadığı Eurovision Şarkı Yarışması'nda kazanan Duncan Laurence'ın seslendirdiği Arcade şarkısı ile Hollanda oldu. Yarışmaya "Filistin" yazılı bayrak açan İzlanda damga vurdu.

26 ÜLKE SAHNE ALDI

Her yıl onlarca ülkenin katıldığı, Türkiye'nin bu yıl da katılma talebinde bulunmadığı ve dünya üzerinde milyonlarca seyircinin takip ettiği Eurovision Şarkı Yarışması'nın finalinde 26 ülke sahne aldı. Performansların tamamlanmasının ardından izleyiciler için başlayan oylama işlemi bitti.

BOYKOT ÇAĞRISINA RAĞMEN SAHNE ALDI

Madonna, dünyanın dört bir tarafından yapılan boykot çağrılarına rağmen sahne aldığı Tel Aviv'deki Eurovision finalinde oylama öncesi 2 şarkı seslendirdi.

DANSÇISI FİLİSTİN BAYRAĞI AÇTI

Oylamalar sürerken final programında sahneye Madonna çıktı. Madonna, popüler şarkısı 'Like A Prayer'ı görkemli bir kareografi eşliğinde seslendirdi. Madonna'nın dansçısının arkasındaki Filistin bayrağı dikkat çekti.

İZLANDA GRUBU FİLİSTİN BAYRAĞI AÇTI

Yarışmaya damgayı puanlar dağıtılırken "Filistin" yazılı bayrak açan İzlanda vurdu.

KAZANAN HOLLANDA OLDU

Eurovision Şarkı Yarışması'nda favori gösterilen Hollanda'dan Duncan Laurence şarkısı Arcade ile sahne aldı.

15 ÜLKE YARIŞTI

Finale katılan ülkeleri, iki yarı finalde üst tura çıkmaya hak kazanan 10'ar ülkenin yanı sıra her sene doğrudan katılma hakkına sahip beş ülke ( Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya) ve ev sahibi İsrail oluşturdu.

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Madonna'nın Dansçısı Filistin Bayrağıyla Sahneye Çıktı
Haber Yayın Tarihi: 19.05.2019 09:23 

YORUMLAR


Genç kızın hareket halindeki otobüsten düşüp öldüğü olayda dikkat çeken detay! 2 ton ağırlığındaki Sarı Fırtına, sıfır otomobil fiyatına alıcısını bekliyor Yargıtay, mali müşavir cinayetinde karısına ve sevgilisine verilen cezayı bozdu