Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek - Son Dakika

Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek

23.11.2018 09:50

Ev kadınlarından köy okulu öğrencilerine destekADIYAMAN - Adıyaman'da, bir araya gelen ev hanımları kendi imkanları ile aldıkları ayakkabı, elbise, kırtasiye malzemeleri ve evlerinde yaptıkları pastaları, kekleri köy okulu öğrencilerine dağıttı.

Ev kadınlarından köy okulu öğrencilerine destek

ADIYAMAN - Adıyaman'da, bir araya gelen ev hanımları kendi imkanları ile aldıkları ayakkabı, elbise, kırtasiye malzemeleri ve evlerinde yaptıkları pastaları, kekleri köy okulu öğrencilerine dağıttı.

Adıyaman'da, yaşayan ve tamamı gönüllü olan 9 ev hanımı yardıma ihtiyacı olan köy okulu çocuklarının mutluluklarına mutluluk katıyorlar. Yaklaşık 6 yıldan bu yana kendi imkanları ile aldıkları ayakkabı, elbise, kırtasiye malzemelerinin yanı sıra evlerinde pasta, kek ve poğaçaları yapan, Zeynep Kaya, Aysel Konuk, Pınar Akgül, Züleyha Çelik, Ayla Arpacı, Gonca Pektaş, Nazan Duymaz ve Nilüfer Akın ve Ayşe Köseli, merkeze bağlı Kömür Beldesi Anadolu Lisesi öğrencilerine dağıttı.

6 Yılda toplam 19 köy okulunun öğrencileri ile bir araya gelen ev hanımları, Kömür Beldesi Anadolu Lisesi öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere evde yaptıkları yiyecekleri ikram eden ev hanımları daha sonra kırtasiye malzemesi, ayakkabı ve kışlık yiyecek dağıttı. Ev hanımlarının yaptıkları yardımlar karşısında oldukça mutlu olan köy okulu öğrencileri ev hanımlarına teşekkür ederek mutluluklarını ve sevinçlerini onlara sarılıp öperek gösterdi.

Çocukları mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını vurgulayan ev hanımlarından Zeynep Kaya, arkadaşlarla 6 yıldır gönüllü olarak 19 köy okulunu gezdiklerini amaçlarının çocuklara bir şeyler katmak olduğunu vurguladı.

Gelen yardımlarla mutlu olduklarını dile getiren okul öğrencilerinden Erhan Bozkurt, "Ablalarımız biz yardım getirmiş, çok sevindik. Köy okullarının unutulmaması bizleri çok mutlu etti. Bizlerde büyüdüğümüzde bu şekilde yardımlar yapacağız. Ablalarımıza yürekten teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Ev hanımları tarafından köy okulu öğrencilerine yapılan yardımların aralıksız bir şekilde devam edeceği öğrenildi.

Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek
Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek
Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek
Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ev Kadınlarından Köy Okulu Öğrencilerine Destek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici