Evde kalın çağrılarına rağmen sokaklardaki yoğunluk göze çarptı - Son Dakika

Evde kalın çağrılarına rağmen sokaklardaki yoğunluk göze çarptı

2 gün önce

Evde kalın çağrılarına rağmen sokaklardaki yoğunluk göze çarptı İzmir'in en kalabalık yerleri arasında gösterilen Karşıyaka Çarşısı'nda yoğunluk, korona virüsü tedbirlerine rağmen devam ederken, vatandaşların önlem almayarak sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

Evde kalın çağrılarına rağmen sokaklardaki yoğunluk göze çarptı

İZMİR - İzmir'in en kalabalık yerleri arasında gösterilen Karşıyaka Çarşısı'nda yoğunluk, korona virüsü tedbirlerine rağmen devam ederken, vatandaşların önlem almayarak sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

İzmir'in en kalabalık yerlerinden biri olan Karşıyaka Çarşısı, 400 metre uzunluğu ile ilçenin kalbi olarak gösteriliyor. Giyim mağazalarından kafelere, banka şubelerinden birçok farklık iş yerlerini bünyesinde barından çarşı, korona virüsü tedbirlerine ve evde kal çağrılarına rağmen boş kalmadı. Kimi vatandaşlar alışveriş için çarşıya gelirken, kimi vatandaşlar ise geçiş güzergahı olarak çarşıyı kullanmaya devam etti. Bazı vatandaşlar da çarşının yanlarında bulunan banklarda oturarak vakit geçirdi. Çoğunluğunu genç ve orta yaşlı vatandaşların oluşturduğu kalabalıkta, yaşlı vatandaşların az olması dikkat çekti. Son zamanlarda ise çarşının en kalabalık yerleri aktarlar oldu. Aktarlardan alışveriş yapmak için sıraya giren vatandaşlar, korona virüsü tedbirleri arasında yer alan 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralına uydu. Bir diğer sıra olan yerlerde biri de banka şubelerinin önü oldu. Vatandaşlar banka şubelerinin önünde de yine sosyal mesafe kuralına uyarak işlemlerini gerçekleştirdi.

Evde kalın çağrılarına rağmen sokaklardaki yoğunluk göze çarptı
Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan'da 1990'dan bu yana gözükmeyen Misk kedisi ortaya çıktı
Bilim Kurulu üyesi Prof. Ceyhan, "Gevşemeyin" dedi ve uyardı: Pandemi üç yolla bitebilir Maske kullananlara önemli uyarı..."Yere atmayın" Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: Havayolu yolcuları "Seyahat İzin Belgesi" olmadan seyahat edemeyecek