Son Dakika Haberleri: Evi Tahliye Etmek İstemeyen Apartman Hizmetlisi Üzerine Benzin Döküp Direndi

Evi Tahliye Etmek İstemeyen Apartman Hizmetlisi Üzerine Benzin Döküp Direndi

11 ay önce

Antalya'da hizmetli olarak çalıştığı apartmanın zemin katında oturduğu daireden, site yönetimi tarafından tahliyesi istenen 70 yaşındaki adam kendisini odaya kilitleyerek üzerine benzin döktü.Yaşlı adam uzun çabaların ardından ikna edildi.

Antalya'da hizmetli olarak çalıştığı apartmanın zemin katında oturduğu daireden, site yönetimi tarafından tahliyesi istenen Halil D. (70), kendisini odaya kilitleyip üzerine benzin dökerek polise direndi. Halil D., yaklaşık 2 saat süren çabayla ikna edilerek evden çıktı.

3 YIL ÖNCE GÖREVİNE SON VERİLDİ

Olay, Muratpaşa ilçesi Güzeloluk Mahallesi 1832 Sokak'taki Kent Sitesi'nde meydana geldi. Sitede apartman hizmetlisi olarak çalışan sağ eli engelli Halil D.'nin görevine, yönetim tarafından 3 yıl önce son verildi. Bu sürede bir apartmanın zemin katındaki dairede oturmaya devam eden Halil D.'nin evi boşaltmasını talep eden site yönetimi, tahliye kararı aldı.

Sabah saatlerinde eve gelen polis ekipleri, Halil D.'den evi boşaltmasını istedi. Halil D., site yönetiminden alacağı olduğunu ve bu nedenle açtığı davanın sürdüğünü belirterek tahliye kararına uymayacağını söyledi. Polisin içeri girmek istemesi üzerine elindeki pet şişedeki benzini üzerine döken Halil D., kendisini yakacağını söyledi. Bunun üzerine polis, olay yerine itfaiye ve sağlık ekiplerini çağırdı.

KIZI GELİP İKNA ETTİ

Olaydan haberden olan Halil D.'nin kızı Yasemin D. eve gelerek, babasını ikna etmeye çalıştı. Ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çabasının ardından Halil D., kendisini kilitlediği odadan çıktı. Gözyaşları içinde polis ve sağlık ekipleriyle dışarı çıkan Halil D., "Ben buraya yıllarca emek verdim. Bir sürü alacağım var. Şimdi buradan çıkmamı istiyorlar. Üstelik alacaklarım için açtığım dava da devam ediyor" dedi.


YORUMLAR


Amiriyle İlişkiye Giren Kadın Polisin İhmali 4 Yaşındaki Kız Çocuğunun Sonu Oldu! 125 Bin TL Nafaka Alan Şeyma Subaşı'na MHP'den Kötü Haber! Ekrem İmamoğlu ile Turgay Güler Arasında Sert Tartışma!