Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı - Son Dakika

Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı

03.01.2012 14:26
Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı, System.String[]

2010 yılında Türkiye–İsrail arasında yaşanan 'koltuk krizi' sırasında iki katlı evinin üzerine demir ve saç profillerle Türk bayrağını yaparak tepkisini gösteren Adanalı İkram Özkurt (52), ilgiyle karşılanan bu tasarımını biraz daha geliştirdi.

2010 yılında Türkiye– İsrail arasında yaşanan 'koltuk krizi' sırasında iki katlı evinin üzerine demir ve saç profillerle Türk bayrağını yaparak tepkisini gösteren Adanalı İkram Özkurt (52), ilgiyle karşılanan bu tasarımını biraz daha geliştirdi. Diş Teknisyeni üç çocuk babası Özkurt, kırmızıya boyadığı evinin tavanındaki Türk bayrağını gecede fark edilmesi için ışıklandırdı. İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon'un Türk Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ile görüşmesinde daha yüksek koltukta oturması iki ülke arasında tartışmalara neden olmuştu. Bu 'yüksek tansiyonlu' dönemde Özkurt, "Duyarlı bir Türk olarak ne yapabilirim ?" diye düşünürken, evinin teras kısmını kırmızıya boyayıp, eşi Şenel Hanım'ın hazırladığı kırmızı kumaşla çevirdi. Türk bayrağındaki hilal ve yıldızı beyaza boyayan İkram Özkurt, aldığı olumlu tepkiler doğrultusunda burayı ışıklandırarak, daha da estetik bir görünüm verdi. Yaklaşık 4 bin lira harcayarak 25 metre karelik alanda hazırladığı Türk bayrağı ile İsrail'e daha kalıcı ve anlamlı bir tepki sergilediğini hatırlatan Özkurt, "İsrail ile ortaya çıkan 'koltuk krizi' dolayısı 'Türk bayrağı' fikri aklıma geldi. Bu bayrağın altında yaşıyorsak 'evimin çatısında Türk bayrağı olmalıdır' dedim. Bunun için evin zeminini yeniden dizayn ettim. Bayrağın özellikle geceleri daha güzel bir görünüme kavuşması için ışıklandırmak istiyordum. Fakat imkanlarım el vermiyordu. Yeterli kaynağı oluşturduktan sonra bayrağı ışıklandırdım. Ayrıca kırmızı kumaşların yerine güneş ve yağmura dayanıklı perdeler aldım. Yerleri kırmızı fayanslar döşedim. Ortaya erkesin hoşuna gidecek bir şey çıktı. Çok şükür muradıma erdim ben de mutluyum."dedi. Şehitlerin kanından rengini alan Türk bayrağını 'tutku' derecesinde sevdiğini ifade eden İkram Özkurt, pek örneği görülmeyecek tarzda bu sevgisini görsel hale getirdiğini belirtti. Özkurt, şunları söyledi: "Türk bayrağın gölgesinde oturmaktan keyif alıyorum. Maddi durumum elverdiği ölçüde burayı çok daha çak iyileştireceğim. Bugüne kadar sponsorlar aradım. Cumhurbaşkanı, başbakan ve belediye başkanlarına destek için mektuplar gönderdim. Ama sadece 'teşekkür ederiz' diye, cevap verdiler. Maddi anlamda bir katkı alamadım. Beklediğim yardımları alsaydım, lazer yansıtıcılarla bayrağı daha yükseklere çıkartırdım. İnşallah bir gün bu hedefime de ulaşırım." Özkurt, Adana'nın yaz sıcaklarında Türk bayrağının olduğu yerde dinlenip, misafirlerini ağırladığını sözlerine ekledi. Özkurt'un 11 yaşındaki İlköğretim Okulu Öğrencisi oğlu Volkan da evlerindeki Türk bayrağını gören arkadaşlarının önce şaşırdığını, sonra bundan gurur duyduğunu bildirdi.

Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı
Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı
Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı
Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı
Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Evinin Terasını Türk Bayrağı ile Donattı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı