Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi - Son Dakika

Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi

15.02.2012 17:20
Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Denizli Belediyesi'nin boşanan çiftlerin sayısını azaltmak için başlattığı 'Sağlıklı Evlilik Okulu' ilk mezunlarını, Sevgililer Günü'nde verdi.

Evlilik konusunda eğitim alan 48 çifte, sertifikalarını, törenle Belediye Başkanı Osman Zolan'ın (AKP) elinden aldı.

İncilipınar Nikah Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Başkan Zolan, Denizli'de aile birliğinin korunması ve mutlu evliliklerin oluşturulması için başlatılan çalışmalar kapsamında 'Sağlıklı Evlilik Okulu'nu hayat geçirdiklerini söyledi. Okulda 16 saatlik eğitimin ardından 48 çiftin sertifika almaya hak kazandığını belirten Zolan, 'Eğitime katılan çiftlere evlilik psikolojisi, evlilikte sosyolojik süreçler, üreme sağlığı, temel cinsellik, iletişim, evlilik ve hukuki haklar konularında bilgiler verildi. Okulun yeni evlenecek çiftlere manevi kazanımların yanı sıra maddi katkı da sağlayacak. Aile okulu mezunları belediye meclisinden alınan karar ile artık Denizli'deki nikah salonları için yüzde 50 daha az para ödeyecek. Bir sonraki kursumuz da 16 Şubat'ta kapılarını açacak." dedi.

Konuşmanın ardından kursu tamamlayıp, Sevgililer Günü'nde nikah kıyan Atike-Cemal Mece çiftine sertifikaları Başkan Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan tarafından verildi. Daha sonra diğer 47 çifte de sertifikaları dağıtıldı. Ayrıca çiftlere hediye olarak nazar boncuğu verildi.

Kaynak: DHA
Eline aldığı bıçakla kocasını, göğsünden ve karnından bıçaklayarak öldürdü Eline aldığı bıçakla kocasını, göğsünden ve karnından bıçaklayarak öldürdü Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden İkinci Deprem Forumu… Şube Başkanı Kabel: Depremi de Unutturmamak Gibi Bir Misyon Üstlendik' Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden İkinci Deprem Forumu… Şube Başkanı Kabel: Depremi de Unutturmamak Gibi Bir Misyon Üstlendik' İşitme engelli Türk damat ile Endonezyalı gelin, Denizli'de evlendi İşitme engelli Türk damat ile Endonezyalı gelin, Denizli'de evlendi

Son Dakika Güncel Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi - Son Dakika


Advertisement