Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi - Son Dakika

Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi

18.02.2012 13:57
Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi, System.String[]

Antalya'nın Manavgat ilçe Kaymakamlığının öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) ve Özel Sema İlköğretim Okulu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Evlilik Okulu ilk mezunlarını verdi.5 gün devam eden eğitime katılan 215 kişiye evlilik...

Antalya'nın Manavgat ilçe Kaymakamlığının öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) ve Özel Sema İlköğretim Okulu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Evlilik Okulu ilk mezunlarını verdi. 5 gün devam eden eğitime katılan 215 kişiye evlilik sertifikaları verildi.

Kursun açılmasında emeği geçen HEM Müdürü Hüseyin Geyikoğlu ve aile iletişim uzmanı Arif Özutku'ya teşekkür eden Manavgat Kaymakamı Bulgurlu, günümüzde hızla artan boşanmaların önüne geçebilmek amacıyla gerçekleştirilen evlilik okulu sayesinde sağlıklı ve huzurlu aileler oluşturulmasının hedeflendiğini söyledi. Bulgurlu "Eğer ki biz 2 ayrı beden bir can olabiliyorsak bilin ki kendimizi, ailemizi, ülkemizi, milletimizi, devletimizi hatta insanlığı kurtaracak kadar teminat oluruz" dedi.

Sertifika töreninde konuşan Avukat Mehmet Ali Karagöz, "Evliliğinizin sağlığı için evinizde eşinizle her şeyi konuşup paylaşın. Geceyi evinizde eşinizle geçirmeniz geceyi camide ibadetle geçirmenizden daha hayırlıdır. Ne derlerse desinler. Bırakın kılıbık desinler, yeter ki siz kalbi ılık olun" dedi.

Evlilik okuluna katılanlar adına konuşma yapan Betül Tat, nikah için evlenecek çiftlerden

bir çok evrak istendiğini belirterek, "Hatta evlendikten sonra doğacak çocukların sağlıklı olmaları için kan testi başta olmak üzere bir çok test istenmekte. Nikah sırasında çocuklarımızın sağlığı düşünülmesine rağmen, evliliğimizin sağlıklı olarak yürüyüp yürümeyeceği düşünülmüyor. Sağlıklı bir evlilik olmadıktan sonra sağlıklı çocuk neye yarar. Evliliklerin sağlıklı bir şekilde yürümesi için evlenecek çiftlerden nikahta mutlaka evlilik sertifikası istenmelidir" dedi.

Özel Sema İlköğretim Okulu salonunda düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya Aydınlar Ocağı Başkanı Nasuh Boztepe ve Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan eşleriyle birlikte katıldı.

Törende ayrıca İl Genel Meclisi üyeleri Ömer Şahin ve Halil Kula, Emniyet Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, AK Parti Gençlik kolları Başkanı Fatih Kaplan ve MAGİAD Başkanı Hasan Tüter, Özel Sema İlköğretim Okulu müdürü Adil Özçetin, Semerkant Dergisi Temsilcisi Muzaffer Tahsin Doğan'ında aralarında bulunduğu çok sayıda davetli hazır bulundu.

Konuşmaların ardından eğitime katılanlara sertifikaları verildi. - ANTALYA

Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi
Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi
Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Evlilik Okulu İlk Mezunlarını Verdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü! Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ele alındı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!