Son Dakika Haberleri: Excel'de Bunu Yaptı!

Excel'de Bunu Yaptı!

5 yıl önce

İş yerinde canı sıkılan bir programcı, Excel'de geliştirdiği bu sıra dışı özellikle herkesi şaşırttı.

Excel'de Bunu Yaptı!, System.String[]
Kurumsal bir bilgisayara kilitlisiniz ve işinizi bitirseniz bile onunla yapabilecekleriniz, son derece kısıtlı. Mayın Tarlası iyi bir seçenek olabilir, ancak bir programcı, can sıkıntısını Excel'de bir video oynatıcı yazarak giderdi.

göre AyrA_ch takma isimli programcı, Windows Media Player'ın engelli olduğu bilgisayarında Microsoft Excel'in dahili Visual Basic ve Macro desteğini kullanarak bir medya yürütücü geliştirdi. Programcının geliştirdiği video oynatıcısı, duraklatma, ileri ve geri atlama gibi işlevleri de destekliyor. Filmin neresinde olduğunuzu ise bir pasta grafiği üzerinde görüyorsunuz.

Excel belgesinin mpeg ve temel AVI dosyalarını çalabildiği, diğer formatların sistemde yüklü codec'lere bağlı olarak yürütülebildiği söyleniyor. Sanırız programcının yeteneklerini ve yaratıcılığını çıkardığı bu müthiş iş için tebrik etmemiz gerekiyor.
Haber Yayın Tarihi : 23.10.2014 04:22 Kaynak: Chip.com.trEkrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya İlk Yorum: Memnuniyet Duymak Mümkün Değil Kemal Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın Kimliği Ortaya Çıktı!