"Expo 2016 Antalya'yı Şahsileştirmekten Vazgeçmeli" - Son Dakika

"Expo 2016 Antalya'yı Şahsileştirmekten Vazgeçmeli"

07.09.2012 11:20

MHP Antalya Milletvekili Günal, AK Parti Antalya Milletvekili Badak'ın, EXPO 2016 Antalya ile ilgili bilgilendirme ve şahsına yönelik suçlamaların gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak'ın, EXPO 2016 Antalya ile ilgili bilgilendirme ve şahsına yönelik suçlamaların gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Milletvekili Mehmet Günal, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak'ın, geçtiğimiz günlerde Manavgat Ziraat Odası (MZO)'nda düzenlediği basın toplantısında EXPO 2016 Antalya ile ilgili bilgilendirme yaparken, şahsına yönelik suçlamaların baştan sona hayal ürünü ve gündeme gelmeye yönelik olduğunu savundu. EXPO 2016 Antalya Kanun Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında Badak'ın yanlış bilgilendirme yaptığını ve konuyu kişiselleştirdiğini öne süren Günal, kendisinin Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (OASBMİB)'nin avukatı olmadığını ve bugüne kadar harcamalarıyla ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama da yapmadığını kaydetti.

Asıl yanlış bilgilendiren ve bilgi kirliliği yapanın Sadık Badak olduğunu ifade eden Günal, şunları söyledi: "Ben haksızlığa karşı sessiz kalamam, gerekirse yanlışları ifade ederken bağırırım da. Ama şahsi menfaatlerim zarar gördü diye birilerini suçlayamam, suçlanmasına da göz yumamam. Badak harcamalarla ilgili açıklamayı benim yaptığıma şaşırdığını söylüyor. Ben bu konuda hiçbir açıklama yapmadım. Ayrıca, Osman Bağdatlıoğlu'nun avukatı da değilim. Zaten Sayın Bağdatlıoğlu kendisi belgelerle gerekli açıklamaları yapmış ve Badak'ı 'iddialarını ispat etmeye' çağırmış, ispat ederse hemen istifa edeceğini beyan etmiştir. Badak Antalya'nın meselelerini şahsileştirmekten ve başkaları üzerinden prim yapmaktan vazgeçmeli ve şahsi meseleleri yerine, Antalya'nın ve ülkemizin hayrına olan işlere mesaisini harcamalıdır."

Öte yandan AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Manavgat Ziraat Odası(MZO)'nda yaptığı basın toplantısında Expo 2016 Antalya Kanun Tasarısı'nı MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal'ın engellediğini iddia etmişti. Badak, kendilerinin başından beri EXPO'yu TZOB'nin yapmasını istediklerini belirterek, söyle konuşmuştu: "MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Meclis kürsüsünden bizim sözümüzü dinlemeden bağırıp, çağırarak EXPO Kanunu'nun çıkmasını engelledi. OASBMİB'in milletvekili arkadaşımız Günal'ı yanlış bilgilendirdiği kanaatindeyim. Günal, 'Şimdi de konuyu fazla konuşmanın bir anlamı yok' 'Meclis açılınca yasanın çıkmasına destek olalım' diyor. Ülkemizde maalesef ciddi konuları müzakere anlayışımız yok. Tartışmanın bugüne kadar galip tarafı olmamıştır. Günal, Meclis'te bağırıp çağırma yerine konuyu güzelce müzakere etseydi EXPO'da sorun yaşanmazdı. OASBMİB Başbakanlık Tanıtım Fonu'ndan aldığı 6 milyon 360 bin euroyu niye gizleme gereği duydu? Kamuoyu bunu merak ediyor."

 Expo 2016 Antalya'yı Şahsileştirmekten Vazgeçmeli

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel 'Expo 2016 Antalya'yı Şahsileştirmekten Vazgeçmeli' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Son Dakika! 2020 KPSS lisans sınavı sonuçları açıklandı İngiliz The Guardian: Amerikalı gençler plazmalarını satmak için bilerek koronavirüse yakalanıyor ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı