Eyüp Sultan Camii'nde Berat Kandili coşkusu - Son Dakika

Eyüp Sultan Camii'nde Berat Kandili coşkusu

17.03.2022 22:59

Eyüp Sultan Camii'nde Berat Kandili coşkusu Berat Kandili nedeniyle vatandaşlar akşam namazının ardından Eyüp Sultan Camii'ne akın etti.

Eyüp Sultan Camii'nde Berat Kandili coşkusu

İSTANBUL - Berat Kandili nedeniyle vatandaşlar akşam namazının ardından Eyüp Sultan Camii'ne akın etti. Kimi vatandaşlar ellerini kaldırıp semaya dua ederken, kimileri de Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrine gelerek Kuran'ı Kerim okudu.

Berat Kandili nedeniyle İstanbullular, Eyüp Sultan Camii'ne gelerek dua edip Kuran-ı Kerim okudu. Vatandaşların akşam namazından sonra camiye akın etmesi huzur içinde ibadet etmesi kameralara yansırken, Eyüp Sultan Camii'nin eşsiz güzelliği akşam ışıklandırmasıyla taçlandırıldı. Kimi vatandaşlar ellerini semaya kaldırıp dua ederken kimileri de Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrinin yanına gelerek bol bol dua etti. Kadın, çocuk ve gençler Eyüp Sultan Camii'nde ibadet yaparken, bazı vatandaşlar da ikramlarda bulundu.

Berat Kandili vesilesi ile Eyüp Sultan meydanında lokum dağıtan Veysel Sayan: "Bütün Müslüman Aleminin, büyüklerimizin, küçüklerimizin Berat Kandilini kutlarız. Bu güzel Eyüp Sultan manzarası eşliğinde, bu güzel camimizde namaz kılıyoruz, ibadet ediyoruz. Şu an çok güzel duygular içerisindeyiz. Bütün Müslüman kardeşlerimizi buraya bekleriz. Bu güzel camimizi görmeyi, bu güzel duaları duymayı Allah inşallah herkese nasip eder" dedi.

YORUMLAR
500
Tekirdağ'da Hasat Bayramı Coşkusu Tekirdağ'da Hasat Bayramı Coşkusu SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde mezuniyet coşkusu SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde mezuniyet coşkusu 'Yeşilçam'ın Sultanı' Türkan Şoray'dan Cüneyt Arkın'a veda 'Yeşilçam'ın Sultanı' Türkan Şoray'dan Cüneyt Arkın'a veda
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Eyüp Sultan Camii'nde Berat Kandili coşkusu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement