Son Dakika Haberleri: Ezidi'lere Destek İçin Kamera Karşısına Geçtiler

Ezidi'lere Destek İçin Kamera Karşısına Geçtiler

5 yıl önce

Meltem Cumbul, Gürgen Öz, Engin Günaydın, Bennu Yıldırımlar ve Tülin Özen'in de aralarında bulunduğu 35 sanatçı, Ezidi halkına destek için kameralar karşısına geçti.

Ezidi'lere Destek İçin Kamera Karşısına Geçtiler, System.String[]
Meltem Cumbul, Gürgen Öz, Engin Günaydın, Bennu Yıldırımlar ve Tülin Özen'in de aralarında bulunduğu 35 sanatçı, IŞİD'in yaptığı katliamın ardından Şengal'e göç etmek zorunda kalan Ezidi halkına destek için kameralar karşısına geçti. Şengal'e Ses Ver" sloganıyla hazırlanan ve Zeynel Doğan'ın çektiği kamu spotunda, ünlüler şu mesajları verdi: Ezidiler günde üç kez güneşe döner ve dua ederler. Belki de insan soyunun şimdiye kadar söylediği en güzel dualar onlardır. Onbinlerce Ezidi göç yollarında. Şengal'e bir ses ver. Ezidi felsefesinde düşmanlık ve kin yoktur. Ezidiler'in tanrısı Azda intikam peşinde koşan bir Tanrı değil. Ezidi halkının bize ihtiyacı var. Sakladığın değil, paylaştığın senindir. Katliamdan sonra bir Ezidi şeyhi şöyle der: Güneşi öldüremezsiniz. Onbinlerce Ezidi göç yollarında, Şengal'e bir ses ver.
Haber Yayın Tarihi : 23.09.2014 03:50 Kaynak: DHAİmamoğlu, İBB Çalışanlarına Seslendi: Maaşı Alıp Hizmet Etmeyen Varsa İstifa Etsin "Dünya Koptu" Deyip Koşan Köylüler, 40 Metre Çapındaki Obrukla Karşılaşınca Şaştılar TOKİ'nin Sosyal Konut Projesine 636 Bin 787 Kişi Başvuru Yaptı