Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor - Son Dakika

Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor

Çanakkale'nin Ezine ilçesinin kanayan yarası haline gelen sanayi sitesi sorunu çözüme kavuştu. 40 yıllık hayal olan Ezine Küçük Sanayi Sitesi'nin yapım ihalesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çanakkale'nin Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, ilçenin kanayan yarası haline gelen ve yıllardır çözüme kavuşturulamayan Ezine Küçük Sanayi Sitesi'nin yapım ihalesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ev sahipliğinde yapıldığı müjdesini verdi.

Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor

İHALE BEDELİ 36,7 MİLYON TL

Beraberindeki heyetle Ankara'ya çıkarma yapan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine Küçük Sanayi Sitesi'nin yapım ihalesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya geldi. Bakanlıkta yapılan ihale 36 milyon 741 bin 740 TL'lik bedelle gerçekleşirken, ihaleyi Özpolat Mühendislik isimli firma kazandı.

Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor

40 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

İhalenin ardından açıklamalarda bulunan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, "Ezinemizin 40 yıllık hayali gerçek oluyor. Yıllardır çözüme kavuşturulamayan, şehrimizin sorunu haline gelen Küçük Sanayi Sitemizin yapım ihalesini gerçekleştirdik. Ezinemize, hemşehrilerimize, sanayi esnaflarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Sayın Bakanımız Mustafa Varank'ın Çanakkalemize, Ezinemize, hemşehrilerimize çok selamı var. Misafirperverliğinden dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor

Son Dakika

Ocak ayına kadar sahalardan uzak kalması beklenen Muslera, kaptanlığı Arda Turan'a devredecek Koronaya yakalanan Belarus Devlet Başkanı'ndan bomba iddia: Kasıtlı olarak bulaştırdılar Bomba iddia: Tülin Şahin'in Pedro de Noronha ile resmi nikahı yok Muharrem İnce'den bomba iddia: Saray'a giden CHP'li ben değilim, bir genel başkan yardımcısı Esnaf, tabelaya yuva yapan arılar yüzünden iş yerlerini açamadı Dünyaca ünlü oyuncu Úrsula Corberó, üstsüz pozlarını paylaştı! Kısa sürede beğeni yağdı 'Ne yapıyor bir bakayım' diye gitti, kardeşinin cesediyle karşılaştı Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mehmet Yozgatlı, Erol Bulut'un yardımcısı oldu Dilipak'tan kendisine dava açacaklarını söyleyen AK Partili kadınlara sert mesaj: Cehenneminize odun taşıyorsunuz Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Vakalar 2 binleri geçerse sokağa çıkma kısıtlaması geri gelebilir Elçin Sangu'nun başrolde olduğu İyi Günde Kötü Günde dizisinin 1. bölüm fragmanı yayınlandı Tacize müdahale edip kavgaya karışan çalışanını işten çıkaran Getir, tepkiler üzerine açıklama yaptı Koca'nın "Özür dile kampanyası başlattığınız doğru mu?" tweetine sağlık çalışanlarından cevap var Serdar Ortaç, eski sevgilisi Seçil Gür ile barıştı Younes Belhanda'nın yerini doldurmak isteyen Galatasaray, Kayserisporlu Mensah'a teklif yaptı